Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine sonrası açıklamalarına CHP'den ilk tepki: Hatada ısrar artık hata değildir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine sonrası açıklamalarına CHP'den ilk tepki: Hatada ısrar artık hata değildir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının gerisinde Merkez Bankası'nın 100 baz puanlık faiz indirimiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine sonrası açıklamalarına CHP'den ilk tepki: Hatada ısrar artık hata değildir
Editör: 15Haber
23 Kasım 2021 - 13:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine sonrası açıklamalarına CHP'den ilk tepki: Hatada ısrar artık hata değildir,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının gerisinde Merkez Bankası'nın 100 baz puanlık faiz indirimiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Biz geçmişte uzun dönem denenmiş, yüksek faiz düşük kur yerine, yatırım, üretim, istihdam politikamızla ülkemiz ve milletimiz için en dürüst olanı yapmakta kararlıyız. Politika faizinin düşük tutulmasını gönül rahatlığıyla karşılıyoruz. Kurun piyasa hareketlerini takipte özellikle kararlıyız. Kurdaki yükselişe bağlı olarak kimi ürünlerdeki fiyat artışı yatırım, imal, istihdamı etkilemez. Bütün tersine kurdaki rekabet gücü yatırımda, üretimde, istihdamda artışa yol açar. Ülkemizdeki şart bütün da budur." dedi.

CHP'DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına Chp'den birincil tepki CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'tan geldi.

"BUNUN OLAĞAN ENFLASYONDUR"

Faik Öztrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Hatada ısrar bundan böyle kusur değildir. Aklın gerçeklikle bağının kopması fazla ciddi bir sorundur. Bundan Böyle sorun; yalan, hatalı hesaplı sloganlar uydurmanın ötesindedir. hemen ülkemizde genele yayılmış kesintisiz fiyat artışı vardır. Bunun adı da dünyanın her uygun enflasyondur." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kur artışı açıklamalarına CHP'den ilk tepki: Hatada ısrar artık hata değildir

"DÜŞÜŞ ŞİRKET BİLANÇOLARINI VURUYOR"

Bir tweet daha atan Öztrak, "Liranın değerindeki özgürlük düşüş, şirket bilançolarını vuruyor. Kurda 2,66 liralık yükselme nedeniyle şirketler 3 ayda gelen kur farkı yükü 328 milyar TL. İş dünyası, 'Faiz indirip maliyet düşürüyoruz derken, Kur kaynaklı tahrip, Fazla daha maliyetli' diye bağırıyorlar." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine sonrası açıklamalarına CHP'den ilk tepki: Hatada ısrar artık hata değildir

Dolar rekor kırarak 12 ?'yi fark etti?

Peki doların yükselişi sizce devam edecek mi? #Dolar #Dolar12

— Haberler () November 23, 2021 Euro kuru ne dek? Euro kaç TL? Euro alış ve satış fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne dek? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne dek? Çeyrek altın ne kadar?

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine sonrası açıklamalarına CHP'den ilk tepki: Hatada ısrar artık hata değildir, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum