Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isim vermeden eleştirdiği Bakan Elvan'ın istifasını sunacağı iddia ediliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isim vermeden eleştirdiği Bakan Elvan'ın istifasını sunacağı iddia ediliyor, Geçtiğimiz günlerde faizle ilgili açıklamalarda yer alan Define ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Enflasyonda maalesef arzuladığımız seviyede değiliz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isim vermeden eleştirdiği Bakan Elvan'ın istifasını sunacağı iddia ediliyor
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 12:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isim vermeden eleştirdiği Bakan Elvan'ın istifasını sunacağı iddia ediliyor,

Geçtiğimiz günlerde faizle ilgili açıklamalarda yer alan Define ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Enflasyonda maalesef arzuladığımız seviyede değiliz. Hedeflediğimiz büyümenin önkoşulu fiyat istikrarından geçiyor. Enflasyonla çaba kararlılığımızı fazla net bir şekilde gösteriyor, iç talep gelişmelerini fazla yakından takip ediyor, gerektiğinde makro ihtiyati tedbirleri gecikmeden alıyoruz. Enflasyonla mücadelede kararlı olduğumuz sürece döviz kuru istikrara kavuşacak, ülke tehlike primi düşecektir" ifadelerini kullanmıştı.

"FAİZİ SAVUNAN ARKADAŞLARIMIZ KUSURA BAKMASINLAR"

Bu sözlerin ardındaki AK Parti'nin grup toplantısında faiz indirimiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ad vermeden parti içindeki bazı isimlere yüklenmişti. Elvan'ın faizle ilgili sözlerine tepki gösterdiği söylenen Erdoğan, grup toplantısındaki konuşmasında, "Bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusura bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi ardına kadar sürdüreceğim ve enflasyonla mücadelemi de sürdüreceğim" demişti.

İslam Memiş, Dolar ve Altında Alım Fırsatı İçin Keza Tarih Hem Sayı Verdi

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNİ KEZA ALKIŞLAMAMIŞTI KEZA DE MECLİS'TEN İLK ÇIKAN İSİMDİ

Elvan'ın, Erdoğan'ın sözleri sonrası grup toplantısı sonunda Meclis'ten en önce ayrılan isimlerden olması ve o sözleri sarf ettiği sırada alkışlamaması dikkatlerden kaçmamıştı.

KULİSLER HAREKETLENDİ

Bu gelişmelerin ışığında siyaset kulislerinde bir istifa bekleniyor. İddialara tarafından; Bakan Elvan en kısa sürede görevinden istifa edeceği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu istifa kararını da kabul edeceği konuşuluyor.

FAİZ İNDİRİMİ DE GELDİ

Öte yandan indirim serisine devamlı Merkez Bankası, piyasa beklentisi doğrultusunda 100 baz puanlık indirimle faizi yüzde 15'e çekti.

Euro kuru ne dek? Euro kaç TL? Euro alış ve satış fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne dek? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar?

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isim vermeden eleştirdiği Bakan Elvan'ın istifasını sunacağı iddia ediliyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum