Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hiç kimse bu milletin sırtını yere getiremez'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye'nin tökezlemesini bekleyenleri 20 senedir bulunduğu kabilinden bundan böyle da hüsrana uğratmaya bitmeme edeceğiz“ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hiç kimse bu milletin sırtını yere getiremez'
Editör: 15Haber
01 Mayıs 2022 - 21:31
Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda işçilerle iftar vakti vakti programında müşterek araya geldi.

Programda mütekellim Cumhurbaşkanı Erdoğan, “1 Mayıs'ı zat bayramım namına da ikrar ediyorum. Tersane işçilerimizle TÜRK-İŞ sendikamızın temsilcileriyle baş başa bu dobra 1 Mayıs akşamında iftar vakti vakti sofrasında buluşarak bu sevince eş edinmek istedik. Sizlerin gözetiminde insanlığın Ramazan Bayramı'nı kutlama ediyorum. Maalesef devletimizde kimi kesimlerde müşterek şükürsüzlük müşterek tatminsizlik müşterek kötümserlik gayrimeskûn aldı başını gidiyor. Halbuki elimizdeki şükredeceğiz sonraları hâlâ iyisi düşüncesince çalışacağız. Bunun ne düşünmek bulunduğunu en elleme siz iştirakçi kardeşlerim bilir. Dünyamız müşterek krizi süresince çırpınırken, kılıç enerjimizi yatırıma, istihdama, üretime, ihracata yönlendirdik” dedi.

“Türkiye'nin tökezlemesini bekleyenleri 20 senedir bulunduğu kabilinden artık da hüsrana uğratmaya bitmeme edeceğiz”

“Hayat pahalılığı haysiyetiyle alıntı gücümüz müşterek zerre sakıt olanaklı fakat 30 milyon vatandaşımıza çalışacak iş, rastgele ay evine girecek derneşik dirimlik sağladıktan sonraları inşallah bu kayıpların hepsini de çelimsiz müddette telafi ederiz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye çalıştıkça, ürettikçe ve istikbaline eş çıktıkça tek kimse bu milletin sırtını adına getiremez. Elleriniz ovuşturarak Türkiye'nin tökezlemesini bekleyenleri 20 senedir bulunduğu kabilinden artık da hüsrana uğratmaya bitmeme edeceğiz. Bu yolda sonuç nefesimize derece mücadelede kararlıyız. Bugün insanlığın eş bulunduğu rastgele şeyin peşinde sağlam baş döndürücü bireyin hakkında teri, emeği ve fedakârlığı vardır” niteleyerek konuştu.

Aykut Zor - Sevgi Canpolat

Detaylı bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum