Cumhur İttifakı 'ndan 'Bedri Rahmi Eyüboğlu' adına veto

Cumhur İttifakı ’ndan 'Bedri Rahmi Eyüboğlu' adına veto, İBB Meclisi ’nin ocak ayı oturumlarının 13 Ocak günü gerçekleştirilen son birleşiminde; 23 meclis üyesi ve belediye başkanının söylev yaptığı 15.00 sıralarından başlayan 9 saat süren Kanal İstanbul genel görüş.

Cumhur İttifakı 'ndan 'Bedri Rahmi Eyüboğlu' adına veto
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 10:16
Cumhur İttifakı ’ndan 'Bedri Rahmi Eyüboğlu' adına veto,

İBB Meclisi ’nin ocak ayı oturumlarının 13 Ocak günü gerçekleştirilen son birleşiminde; 23 meclis üyesi ve belediye başkanının söylev yaptığı 15.00 sıralarından başlayan 9 saat süren Kanal İstanbul genel görüşmesinin ardındaki 00.00 sıralarında gündeme geçildi.

Oturumda Ümraniye Armağanevler Mahallesi Diriliş Caddesi üzerinde bulunan İBB ’nin tasarrufunda bulunan isimsiz parkın “Bedri Rahmi Eyüboğlu Parkı” olarak isimlendirmesine ilişkin öneri oya sunuldu.

Resim ve edebiyat dünyasının unutulmaz ismi Bedri Rahmi Eyüboğlu ’nun adının parka verilmesi, çoğunluktaki AKP-MHP grubunun oyları ile yerinde bulunmadı ve reddedildi. Ret gereçkesi açıklanmadı.

Ret kararına CHP ve İYİ Parti grubu “hayır” oyu kullandı. Zeytinburnu Marmaray Durağı ’nın üstündeki alanın “Marmaray Zübeyde Hanım Parkı” olarak isimlendirilmesi ise kabul edildi.

ADALAR PLANLARI İADE EDİLDİ

İBB göre Adalar için hazırlanan şehirsel sit koruma amaçlı imar planları, daha önce alınan Cumhurbaşkanlığı kararı ile plan yapma yetkisi İBB ’den alınıp Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ’na devredildiği için müdürlüğüne iade edildi.

Ataşehir ’in yıllardır bekleyen İçerenköy, Küçükbakkalköy, Mustafa Kemal, Aşık Veysel, İnönü ve Kayışdağı mahallelerini kapsayan bölge imar planları oybirliği ile kabul edildi.

Oturumda başkan danışmanlarına 2022 yılında ödenecek brüt ödenti de 18 bin 735 TL olarak belirlendi.

Cumhur İttifakı ’ndan 'Bedri Rahmi Eyüboğlu' adına veto, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum