Çöken yolda Roma Dönemi'ne ait tünel ortaya çıktı

Çöken yolda Roma Dönemi'ne ait tünel ortaya çıktı, Gündem Haberleri.

Çöken yolda Roma Dönemi'ne ait tünel ortaya çıktı
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 17:06
Çöken yolda Roma Dönemi'ne ait tünel ortaya çıktı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi'ndeki bir ara sokakta yol çöktü. Depresyon nedeniyle yetkililere haber verildi. Durum yerine giden belediye ekipleri, emniyet şeridi çekerek yolu trafiğe kapattı. Yapılan incelemede çöken yolun aşağı Roma Dönemi'ne ait olduğu varsayım edilen bir tünel olduğu belirlendi. Tünelin çökmesi nedeniyle bölgeye giden ekipler, önlem amaçlı birkaç evin boşaltılmasına karar verdi.

Mahallede birçok tünel girişi var

Tünelin başka bir girişinin evinin içerisinde olduğunu belirten Ahmet Keleoğlu, “Bu evler yapılmadan önce, geçmişte buralar ikâmetgâh alanı olarak kullanılmış. İnsanlar buralarda yaşamlarını südrüyorlardı. sonradan bunların üstüne evler yapıldı. Şimdi bu çöken yer mağaranın kendisi değildir, mağaranın girişidir. Oraya azıcık beton döker kapatırlarsa bıkkınlık olmaz. Buradaki her evin aşağıda bir mağara vardır. Buradan kilometrelerce uzaklığa kadar gidiyor. O çöken mağaranın diğer girişi benim evim altından gidiyor. Bu mahallede tüm evlerin aşağı mağara var” dedi. Çöken yolu her gün kullandığını söyleyen Ahmet Aslan ise “Buradan geçiyordum, yoları kapatmışlar, geçemedim. Yolu kapatma nedenleri ise mağara girişi çökmüş. Ben de geçemedim, zoraki bir de dolanıp gideceğim” diye konuştu. öte taraftan çöken tünelin neye değin uzandığı ve içerisinde neler olduğuyla ilgili incelemenin ise devam ettiği belirtildi.

Ahmet Kolsuz


 

 

Çöken yolda Roma Dönemi'ne ait tünel ortaya çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Çöken yolda Roma Dönemi'ne ait tünel ortaya çıktı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum