Çivril'de avlanması yasak olan kızılgeyiği vurup derisini yüzdüler , DENİZLİ haberleri

Son Dakika DENİZLİ haberleri: DENİZLİ (İHA) – Denizli’nin Çivril ilçesinde avlanması yasak olan kızılgeyiği vuran kaçak avcılar, yakalanmamak için hayvanın derisini yüzüp etlerini parçalayarak götürdü.

Çivril'de avlanması yasak olan kızılgeyiği vurup derisini yüzdüler
, DENİZLİ haberleri
Editör: Derya Demir
23 Eylül 2022 - 11:51
Çivril’de avlanması yasak olan kızılgeyiği vurup derisini yüzdüler , DENİZLİ haberleri, DENİZLİ İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: DENİZLİ (İHA) – Denizli’nin Çivril ilçesinde avlanması yasak olan kızılgeyiği vuran kaçak avcılar, yakalanmamak için hayvanın derisini yüzüp etlerini parçalayarak götürdü.
Çivril ilçesinde buluna Akdağ’da yaşayan ve avlanması yasak olan bir kızılgeyik, kaçak avcılar tarafından vuruldu. Vurdukları hayvanın derisini dağ başında yüzen şüpheliler, yakalanmamak için kızılgeyiğin etlerini de parçalayarak zirveden indirdi.

Yürüyüş için çıktıkları Akdağ’a karşılaştıkları ürkütücü manzara karşısında büyük üzüntü yaşayan doğaseverler, durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Afyon 5. Bölge Müdürlüğüne ihbar etti. İhbar üzerine Akdağ’a gelen DKMP Afyon 5. Bölge Müdürlüğü ekipleri, kızılgeyiğin derisi ve bacaklarını muhafaza altına aldı. Şüphelilerin yakalanması ve benzer olayların tekrar yaşanmaması için bölgede önlemlerin artırıldığı öğrenildi.
Çivril’de avlanması yasak olan kızılgeyiği vurup derisini yüzdüler
Çivril’de avlanması yasak olan kızılgeyiği vurup derisini yüzdüler

Detaylı bir şekilde, Çivril’de avlanması yasak olan kızılgeyiği vurup derisini yüzdüler , DENİZLİ haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. DENİZLİ ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum