evde masajmasaj istanbul

Cinsellik konulardan korkma fobisi erotofobi neden olur?, Sağlık Haberleri

Hayatta neredeyse hepimizin farklı alanlara yönlendirilmiş konularda fobileri bulunuyor.

Cinsellik konulardan korkma fobisi erotofobi neden olur?, Sağlık Haberleri
Editör: 15Haber
01 Ekim 2021 - 02:56

Hayatta neredeyse hepimizin farklı alanlara yönlendirilmiş konularda fobileri bulunuyor. üstesinden gelinmeyen fobiler dağıtılmış konularda karşımıza gelebiliyor. Bunlardan biri de cinsellik konulardan korma yani erotofobi olarak karşımıza çıkıyor. Herhangi bir ortamda cinsellik hakkında açılan konularda korkmak, uzaklaşmak ve kaçmak olarak bilinen erotofobi cinsellik konuşmalarını reddetmektedir. Peki erotofobi neden olur, cinsellik konularından konuşma korkusu erotofobi hakkında merak edilen tüm detayları elmaelma.com'da bulabilirsiniz!

Her ne dek kulağa acayip geliyor olsa da cinsellik konuları konuşulduğu zamanda kendini geri çeken veya bu tarz konulardan korkan millet var. Her ne kadar şaşırtıcı olsa da hayatta birçoğumuzun korkutuğu konular bulunuyor. Bunlardan cinsellikle ilgili olan konulardan biri de bu! Erotofobi cinsellik konularını konuşmayı reddeden kişilerdir ve bu tarz kişiler genel olarak cinsellik konuşulduğunda panikleyen ve cinsellik konularının konuşulduğu ortamlarda bulunmak istemezler.

Cinsellik Konularından Korkman Erotofobi Niçin Olur?

Erotofobi genel olarak geçmişte yaşanan bir travmadan oluşabilmektedir. Toplumsal yapıya bakıldığında da cinsellik konularının konuşmaması ve ailenin bu konuları yasaklanmış olarak bilinç altına vurgulaması da erotofobiyi ortaya çıkarmasına niçin olmaktadır. 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum