Cinayetten yargılanan eski futbolcu Sezer Öztürk hakkında 14 yıl 7 ay hapis cezası

Cinayetten yargılanan eski futbolcu Sezer Öztürk hakkında 14 yıl 7 ay hapis cezası, Gündem Haberleri.

Cinayetten yargılanan eski futbolcu Sezer Öztürk hakkında 14 yıl 7 ay hapis cezası
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 20:31
Cinayetten yargılanan eski futbolcu Sezer Öztürk hakkında 14 yıl 7 ay hapis cezası, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Sancaktepe'de 19 Eylül 2021 tarihinde trafikte yol verme meselesi yüzünden tartıştığı kişilere kurşun yağdırarak Halil İbrahim Scholten'ın ölümüne niçin olduğu iddia edilen eski futbolcu Sezer Öztürk'ün de arasında bulunduğu 3 sanığın yargılanmasına devam edildi. Anadolu 1. Ağır Canice Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutsak sanıklar Sezer Öztürk, Ömer Genç, davalı avukatları, Sezer Öztürk'ün eşi ve çocukları salonda hazırlanmış bulundu.

“Beni kimse kışkırtma etmedi, bana direkt saldırdılar”

Mütalaaya aleyhinde söz bahşedilen davalı Sezer Öztürk,”Savcı beyin mütalaasına hürmet duyuyorum fakat katılmıyorum. Ben tahrik edilmedim saldırıya uğradım. Karşı taraftan bana bir iki birey saldırmadı. İlk olayda silahım arabadaydı fakat ben kimseyi öldürmek istemedim. Kolay bir yol isteme mevzusu. Ben yalnızca kendimi korudum. Benim şerefime namusuma laf ettiler. Maktulün imam nikahla eşi dedi fakat “Onu öldürmeseydi beni öldürecekti” benim onun varlığından bile haberim yok. Beni kimse tahrik etmedi, bana direk saldırdılar. Bugün vereceğimiz karar sadece benim değil, eşimin ve çocuklarımın da hayatını değiştirecek.”ifadelerini kullandı.
Sanık avukatı Yılmaz Aboşoğlu,”Müvekkişim kaçmaya zeka fırsat bulamamıştır. Taşlarla, sopalarla saldırıya uğramıştır. Müvekkilimin tahliyesini istek ediyorum.”dedi.

“Elimize fazla fırsat geçti lakin öldürme kastımız yoktu”

Mütalaaya karşısında laf verilen davalı Ömer Genç,”Yaralamaları, içinden gelerek kasti yapmadım. Bizi hiç konuşturmadan saldırdılar. Eşim, beni kucağında çocukla kurtarmaya geldi ona bile saldırdılar. Benim tek amacım kendimi, ailemi ve Sezer'i korumaktı. Elimize fazla fırsat geçti ama bizim öldürme kastımız yoktu.”İfadelerini kullandı.

“Ailemin canını ve kendi canımı koruduğum için pişman değilim”

Alınan beyanların ardındaki hüküm açıklanacağını söyleyen duruşma başkanı, sanıklara son sözlerini sordu. Davalı Sezer Öztürk, “İlla haklı edinmek için ölmek gerekmiyor. Olayların bu noktaya geldiği için çok pişmanım lakin ailemin canını ve kendi canımı koruduğum için pişman değilim.”dedi.

Sezer Öztürk'e 14 sene 7 ay hapis

Kararını açıklayan duruşma davalı Sezer Öztürk'ü, “Hileli tahril aşağıda bile bile adam öldürmek” suçundan 12 sene 6 ay hapse çarptırdı. Öztürk'ün tutukluluk halinin devamına hükmeden duruşma, davalı hakkında “Hileli kışkırtma aşağı mümkün kastla adam yaralama” ve “Ruhsatsız silah bulundurma” suçlarından ise toplamda 2 sene 1 ay hapis cezası verdi. Bu cezalar yönünden hükmün açıklanması geri bırakıldı. Davalı Ömer Genç ise 5 ayrı suçtan 6 yıl 9 ay 21 gün hapis cezasına çarptırıldı.
 

Cinayetten yargılanan eski futbolcu Sezer Öztürk hakkında 14 yıl 7 ay hapis cezası, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum