Cinayet 17 yıl sonra aydınlatıldı, katil muhasebeci çıktı

Olay, 10 Haziran 2004 yılında Kartepe ilçesi D-100 Karayolu daha aşağı geçitte meydana geldi.

Cinayet 17 yıl sonra aydınlatıldı, katil muhasebeci çıktı
Editör: 15Haber
11 Ekim 2021 - 15:09

Olay, 10 Haziran 2004 yılında Kartepe ilçesi D-100 Karayolu daha aşağı geçitte meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir tavuk firmasında plasiyer olarak çalışan Murat Özdemir (25), 10 Haziran'da gün boyu tahsilat yaptıktan daha sonra firmaya ait kamyonete binerek meslek yerine gitmek üzere yola çıktı. Bir vakit seyir halinde ilerleyen Özdemir, kimliği belirlenemeyen şüpheliler kadar daima bıçaklanıp, boğazı kesilerek öldürüldü. daha sonra zanlılar, kamyonetteki içi para, çek ve senet batmış çantayı alarak kayıplara karıştı.

17 yıl sonra çözüldü

Faili bilinmez dosyaya düşen durum, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü'ne devredildi. Geniş çaplı alıştırma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, tavuk firmasındaki çalışanların ifadelerine başvurdu. Soruşturmayı daha da derinleştiren ekipler, tavuk firmasının muhasebecisi M.Ş. (43) ve ona destek ettiği ileri sürülen H.F.'nin olaya karıştığını tespit etti.

2 güvenilmez de yakalanarak gözaltına alınırken, korona virüs hastası olduğu tespit edilen M.Ş., İl Sağlık Durumu Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde koruyucu tulum giydirilerek polis merkezine getirildi. Polis merkezindeki işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.
Değişken H.F., kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, "Ben yapmadım, suçsuzum. Hiç boşuna beni çekmeyin, suçlu orada. Suçlu ben yok, M.Ş.'dir" dedi. öte taraftan M.Ş., Kocaeli Adliyesi'ne de tulumla gönderildi.

Âlem Atik-Fehime Kartal

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum