Çin, Pelosi'nin ziyareti nedeniyle ABD ile görüşmelerini iptal etti

Çin, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan'ı ziyaret etmesinin ardından Washington yönetimiyle görüşmeleri durdurduğunu duyurdu.

Çin, Pelosi'nin ziyareti nedeniyle ABD ile görüşmelerini iptal etti
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 16:35
Çin, Pelosi’nin ziyareti nedeniyle ABD ile görüşmelerini iptal etti, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Çin, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan'ı ziyaret etmesinin ardından Washington yönetimiyle görüşmeleri durdurduğunu duyurdu.
Çin, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan ziyareti sonrasında ABD-Çin ilişkilerini hedefleyen yeni önlemleri açıkladı. Çin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Pelosi'nin Tayvan ziyaretinin ardından Çin'in güçlü itirazına ve ciddi girişimlerine rağmen sekiz başlık altında karşı tedbirlerin uygulanacağı duyuruldu. Açıklamada, Çin-ABD Harekat Saha Komutanları Toplantıları, Çin-ABD Savunma Politikası Koordinasyon Müzakereleri (DPCT) ve Çin-Çin Ortak Deniz İstişare Anlaşması -american (MMCA) iptal edildi. Çin ayrıca yasadışı göçmenlerin iadesi, cezai adli yardım ve sınır ötesi suç ve uyuşturucuyla mücadele konularında ABD ile işbirliğini askıya aldığını duyurdu.
Bakanlık daha önce Nancy Pelosi ve yakın ailesine yaptırım uygulayacağını açıklamıştı.

Detaylı bir şekilde, Çin, Pelosi’nin ziyareti nedeniyle ABD ile görüşmelerini iptal etti başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum