Çıldır Gölü'nde buz patencileri ile otomobilin performansı , ARDAHAN haberleri

Son Dakika ARDAHAN haberleri: Yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü üzerinde buz patencileri otomobil ile birlikte antrenman yaptı.

Çıldır Gölü'nde buz patencileri ile otomobilin performansı
, ARDAHAN haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 11:21
Çıldır Gölü’nde buz patencileri ile otomobilin performansı , ARDAHAN haberleri, ARDAHAN İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Yüzeyi buzla kaplı Çıldır Gölü üzerinde buz patencileri otomobil ile birlikte antrenman yaptı.
Doğu Anadolu’nun ikinci büyük gölü olan ve son günlerde etkili olan soğuk hava nedeniyle donan Çıldır Gölü’nde buluşan çocuklar, buz pateni yaparak doyasıya eğlendi. Ardahan’da dondurucu soğukların etkisiyle yüzeyi buzla kaplanan Çıldır Gölü’nde buluşan çocuklar otomobil eşliğinde, buz pateni yapmanın keyfini yaşadı.
Çıldır Gölü Kil çadırı mevkiinde cam gibi buz üzerinde deneme sürüşü yapan özel bir firmaya ait otomobil ile patencilerin görüntüsü kameralara yansıdı.
Ardahan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görevli buz pateni Antrenörü Leyla Yılmaz ve öğrencileri otomobil eşliğinde buz pateni yaparak antrenmanlarını sürdürdü.
Daha önce de öğrencileri ile birlikte bu heyecanı yaşadığını söyleyen Yılmaz, "Öğrencilerim ile birlikte doğal buz pateninde kaymak istedik. Çok güzel bir ortam. Buz kalınlığı yeterli seviyede olması nedeniyle bu bölgeye araçlar bile çıkabiliyor. Bizde rahatlıkla buzun üstünde bu keyfi yaşadık" dedi.
Çıldır Gölü’nde buz patencileri ile otomobilin performansı
Çıldır Gölü’nde buz patencileri ile otomobilin performansı
Çıldır Gölü’nde buz patencileri ile otomobilin performansı

Detaylı bir şekilde, Çıldır Gölü’nde buz patencileri ile otomobilin performansı , ARDAHAN haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ARDAHAN ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum