Cihat Arslan: "Yaş ortalamamız 19,9 ile Türkiye'de belki bir rekor"

Spor Toto 1. Lig takımlarından Yeni Malatyaspor'da yeni sezon hazırlıkları devam ediyor. Malatya'da sezona hazırlanan kadrodaki oyuncuların yaş ortalamasının 19,9 olduğunu belirten teknik direktör Cihat Arslan, "Belki Türkiye rekoru" dedi.

Cihat Arslan: "Yaş ortalamamız 19,9 ile Türkiye'de belki bir rekor"
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 18:05
Cihat Arslan: "Yaş ortalamamız 19,9 ile Türkiye’de belki bir rekor", Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Spor Toto 1. Lig takımlarından Yeni Malatyaspor'da yeni sezon hazırlıkları devam ediyor. Malatya'da sezona hazırlanan kadrodaki oyuncuların yaş ortalamasının 19,9 olduğunu belirten teknik direktör Cihat Arslan, "Belki Türkiye rekoru" dedi.
Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesisleri'nde sezon öncesi kampına giren sarı-siyahlılar, 14 Ağustos'ta deplasmanda oynanacak Bodrumspor maçına hazırlanıyor. Kapalı transfer panosu nedeniyle zorlu bir ekonomik süreçten geçen Yeni Malatyaspor'da altyapı başta olmak üzere oyuncularla sezona hazırlanan teknik direktör Cihat Arslan, "Bu çocuklara güveniyoruz. Yaş ortalamamız 19.9'dur. "Belki Türkiye'de bir rekor" dedi.
Malatya'da sıcak havaya rağmen kampta güzel vakit geçirdiklerini belirten Arslan, kulüp yönetimindeki değişikliğe de değinerek, “Değerli insanlardan özverili bir yönetim oluştu. Zor şartlarda cesetlerini taşa koyuyorlar" diye konuştu. Arslan, yeniden sözleşme yapabilecekleri oyuncularla da görüştüğünü belirterek, "Sözleşme yapabileceğimiz oyuncularla görüştük. İçeride olan ve değeri düşük olan oyunculara yaklaşıldı ve değer verildi. Onlarla iyileştirmeler yapıldı. Şu anda bir sorunumuz yok. 2-3 kişinin daha iç transferinde halledilmesi gereken şeyler var, onlar da halledilirse lige Bodrumspor ile başlayacağız" dedi.
Teknik patron Arslan, Spor Toto 1. Lig'de her zaman kazanmak için sahaya çıkacaklarını ve rakibin kendileri için önemli olmadığını belirterek, "Ligde hedefler puanlarla belirlenir. Her maça kazanmak için çıkıyoruz, Skorbord bizi nereye götürür bilmiyorum ama öncelik Yeni Malatyaspor'u sağlam bir kulüp yapmak, ayaklarımız yere sağlam basmak.Bunu başarmak için de çok yol kat ettik.Yeteneklerimiz sınırlı olabilir. Bazen oyuncuların fiziksel ve kardiyak girişlerini doğrulayabilirim: "Sonuna kadar savaşabilecek bir takımımız var" dedi.
Sezon öncesi kampta yer alan oyuncuların yaş ortalamasının 19,9 olduğunu ve bunun Türkiye rekoru olabileceğini belirten Arslan, tüm Malatyalılardan kendilerine destek olmalarını istedi. Donsah'ın yakın zamanda aralarına katıldığını hatırlatan Arslan, “Bu güzel birliktelik devam ediyor. Malatya halkı bilsin Cihat Hoca gitmedi, onlar için savaşıyoruz.
Cihat Arslan:
Cihat Arslan:

Detaylı bir şekilde, Cihat Arslan: "Yaş ortalamamız 19,9 ile Türkiye’de belki bir rekor" başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum