CHP'nin polis intiharları önergesi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi

CHP'nin polis intiharları önergesi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi, Gündem Haberleri.

CHP'nin polis intiharları önergesi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 12:50
CHP'nin polis intiharları önergesi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ’nun polis intiharlarıyla ilgili verdiği önergelerin tamamına matbu yanıt gönderdiğine dikkat çeken Murat Bakan, “Sizin için intihar eden polislerin istatistikten öte bir anlamı değil. Süleyman Soylu ’nun verdiği yanıtların tamamı matbu yanıtlar var, tümü ruhsuz, duygusuz.

Her bambaşka polis için aynı yanıtı vermiş. Bu çocuklar, boğazda yalısı olanların çocukları yok, o lüks yaptığınız TOKİ konutlarında, rezidanslarda oturanların çocukları yok; o polisler bu ülkenin esnafının, çiftçisinin, memurunun, köylüsünün çocukları, bu vatanın evlatları. Ve o polislerin hepsinin bir hikâyesi var” diye konuştu.

CHP ’li Bakan sözlerini şöyle sürdürdü:  “24 yaşında hayatının baharında, canına kıyan Semanur, bıraktığı notta, ‘Ben mesleğime aşıktım, ufak düşürdüler, tükendim, ruhumu erittiler, Allah ’ım sen takviye et ’ demişti. 28 yaşında, hayatına son veren Cumhurbaşkanlığı koruması Mehmet Ali, ‘Personelini küçük düşürmek, korkutma etmek, meslekten etmek, aşağılamak, palavracı konumuna kurmak en iyi yaptığınız meslek olsa lüzum.

Her insanın bir gururu vardır ve ben o lafları kaldıramadım ’ demişti. Arkadaşının yerine Mezitli AK Parti İlçe Başkanlığında nöbet tutan Nagehan… Diyor ancak amiri,  ‘Sen cadde kadını gibi cadde kadını ağzıyla konuşuyorsun ’ ve AKP ilçe sekreterinden özür diletiliyor. Müdürüne diyor ama ‘”Müdürüm, ben ay yıldızlı üniforma içeren şerefli bir Türk polisiyim ’ birkaç gün daha sonra intihar ediyor.

“SİZİN İÇİN İNTİHAR EDEN POLİSLERİN İSTATİSTİKTEN ÖTE ANLAMI YOK”

Sizin için intihar eden polislerin istatistikten öte bir anlamı değil. Şu elimdeki dosyada onlarca polis intiharıyla ilgili verdiğim soru önergesi ve Süleyman Soylu ’nun verdiği yanıtların tamamı matbu yanıtlar var, tümü ruhsuz, duygusuz. Her öbür polis için aynı yanıtı vermiş. Yani bunların ayrı ayrı ırk olması, bunların anaları, babaları, kardeşleri, evlatları… Bunların hiçbir önemi değil, tümü aynı yanıtlar. Bu çocuklar, boğazda yalısı olanların çocukları değil, o lüks yaptığınız TOKİ konutlarında, rezidanslarda oturanların çocukları yok; o polisler bu ülkenin esnafının, çiftçisinin, memurunun, köylüsünün çocukları, bu vatanın evlatları. Ve o polislerin hepsinin bir hikâyesi var.

Geçen hafta ardındaki bir not bırakarak hayata veda eden Alparslan Soylu, o notunda nasıl bir amir tahakkümüne uğradığını, nasıl hakaretlere uğradığını anlatıyor. Babasını aradım, Tayyip ağabey, bana dedi ama ‘Ben otuz sene çelik yeleği sırtında taşımış bir özel harekât polisiyim. 4 evlat büyüttüm, ikisi polis, birisi emniyet müdürü, birisi kreş öğretmeni; onlara haram lokma yedirmedim, başımı sokacak evim değil. 28 yaşında aslan parçası evladımı toprağa verdim. ’ Alparslan bıraktığı mesajda ne diyor, biliyor musunuz? ‘Ben aç yaşarım, susuz yaşarım lakin onuruma, şerefime, davama yapılan aşağılamayla yaşayamam ’ diyor. Bu çocuk bu şekliyle canına kıydı ve işaret ettiği amirleri hâlâ görevde.

Semanur, Mehmet Ali, Nagehan, Alparslan ve diğerleri; yüzlerce polis intihar etti. O polisler intihar etmedi, o polisler öldürüldüler. Biz buradan haykırdık ‘bu Meclis araştırması önergesine ‘evet ’ oyu verin yahut sorumlusu siz olursunuz ’ dedik. Bu bir cinayet ve cinayetin faili sizsiniz,  cinayetin faili Süleyman Soylu. Her polis intiharından siz sorumlusunuz. Bugün bu meclis araştırması önergesine de olumlu oy vermeyin, her polisin intiharından siz sorumlusunuz!”

CHP'nin polis intiharları önergesi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. CHP'nin polis intiharları önergesi AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum