CHP'li vekilden 'büyük yolsuzluk' iddiası

CHP'li vekilden 'büyük yolsuzluk' iddiası, Kilimli Sahil Yolu ’nda dalgaların verdiği zarar ortadan kaldırılıp temizleme çalışmaları yapılırken, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz bölgede çözümleme yaptı. Yavuzyılmaz, yolun 2011 yılında ihale edildiğini ve 2013 y

CHP'li vekilden 'büyük yolsuzluk' iddiası
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 16:22
CHP'li vekilden 'büyük yolsuzluk' iddiası,

Kilimli Sahil Yolu ’nda dalgaların verdiği zarar ortadan kaldırılıp temizleme çalışmaları yapılırken, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz bölgede çözümleme yaptı.

Yavuzyılmaz, yolun 2011 yılında ihale edildiğini ve 2013 yılında yapımına başlandığını ancak bir türlü hizmete sokulamadığını hatırlattı.

“ÜÇÜNCÜ DEFA DALGALAR BU YOLU YUTTU”

Yolun yapım tekniğinin ve kullanılan malzemenin yanlış olduğunu vurgulayan Deniz Yavuzyılmaz, “Bu güne dek bu yolu 3 kere deniz yuttu. Çünkü yolun üretim tekniği yanlış, kullanılan malzemeler yanlış. Duble yollar yapıyoruz diye övünen AK Parti ’nin yüzü bu sahil yolunu gördükçe kızarmalıdır. Bu yol 3 defa yapılmaya kalkılınca devasa bir rant oluştu. Kış ayı ile birlikte yaşanan yağış ve Karadeniz ’in dalgalarının yolu yutmasının nedeni ile de devasa bir halk zararı ortaya çıktı. Şu Anda bu yol yeniden yıkıldı ve ellerini ovuşturanlar baştan bu yol yapılırken devasa karlar elde etmenin planını yapıyorlar. Yazıktır, günahtır, ayıptır. Böyle yol yapılmaz” diye konuştu.

DENİZE SIFIR VE KORUMA TEDBİRLERİ ALINMAMIŞ

Sahil yolunun denize fazla yakın bir şekilde yapıldığını belirten Milletvekili Yavuzyılmaz, yolu koruyan tedbirlerin de alınmadığını söyledi.

Sahil yolu inşaatının kotunun hemen hemen denize sıfır olduğunu kaydeden Yavuzyılmaz, “Bu şekilde yol yapıldığında dalgalar gelip yolu yutuyor. Suçluyu Karadeniz ’in dalgaları olarak bildiri edecekler ancak suçlu hatalı yapım tekniğini kullananlar, yanlış projelendirme yapanlar, yanlış araç gereç kullananlardır. Ve devasa millet kaynağını yok eden, cebine indiren yandaş müteahhit ve onlarla birlikte felek ortaklığı, giz ortaklığı, menfaat ortaklığı yapan AK Partili yetkililerdir. Dalgaları kıracak tedbirlerin alınmaması, malzemelerin kullanılmaması sebebiyle büyük bir ulus kaynağı zararı bu yolda üçüncü kez yaşanıyor” ifadelerini kullandı.

“BU YOLDA BÜYÜK YOLSUZLUKLAR YAŞANDI”

Vatandaşın vergilerine yazık edildiğini dile getiren Deniz Yavuzyılmaz, yolun yapımında da büyük yolsuzluklar yaşandığını ileri sürdü.

Deniz Yavuzyılmaz, Sayıştay ’ın bu yolla ilgili çözümleme ve soruşturma yaptığını belirterek şunları söyledi:

* Sayıştay ’ın yaptığı araştırmalar ve soruşturmalarda bu yolda uygun malzemenin kullanılmadığı, yerinde dolgunun yapılmadığı, kamyonların bu yola döktüğü hafriyatın içinde kullanılmaması gereken malzemelerin olduğu tespit edildi.

*Yolda yapılan hatalar ve yolsuzluklar Sayıştay yargısına taşındı. Üçüncü kez bu yol dalgaların karşı sıfır kotunda hatalı bir şekilde yapılmaya çalışıyor oysa yapılan soruşturmaların sonucunda, bu yolsuzluklara karşın kovuşturmaya yer yoktur kararı alınıyor.

*Sonuç; yol üçüncü kez yapılıyor, üçüncü kere yanlış araç gereç, üçüncü kere hatalı projelendirme, üçüncü kez hatalı üretim tekniği ve devasa yolsuzlukla birlikte yol yeniden dalgalara teslim edildi.

*Yolla ilgili egzersiz yapılıyor ama kısa bir süre sonra dalgalar her tarafta gelip dördünce defa bu yolu yutacağı da görülüyor.

CHP'li vekilden 'büyük yolsuzluk' iddiası, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum