CHP'li vekil tarih vererek duyurdu: Seçim kampanyası başlatıyoruz

CHP'li vekil tarih vererek duyurdu: Seçim kampanyası başlatıyoruz, Gündem Haberleri.

CHP'li vekil tarih vererek duyurdu: Seçim kampanyası başlatıyoruz
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 00:22
CHP'li vekil tarih vererek duyurdu: Seçim kampanyası başlatıyoruz, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Katıldığı televizyon programında 15 Mayıs ’ta Elazığ ’dan seçim kampanyasına başlayacaklarını gösteren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, şöyle konuştu:

* Ayın 15 ’inden itibaren tercih bölgemde olacağım tercih kampanyasını Elazığ ’da başlatıyoruz. Bu şartlarda ülkenin daha fazla bu iktidar göre yönetilmesi mümkün yok.

* Kriz gitgide büyüyecek, yoksulluk gittikçe farklılaşacak, yokluk gitgide artacak. İnsanlar alım gücü gitgide düşecek. Bu tür durumlarda erken seçimlerde şöyle bir yararı vardır geçmiş dönemlerde bunu her zaman parlamenter sistemde olmuştur. Yeni bir moraldir.

* Eğer ahali mevcut iktidarın devamından memnunsa ona bir güvenoyu verir lakin mevcut iktidarın yönetiminden memnun değilse alternatif partileri seçerek yeni bir heyecan yaratır, yeni bir umut yaratır. Yani bu anlamda Türkiye ’nin biran önce bir seçime ihtiyacı var.

“METAL YORGUNLUĞU YALNIZCA ERDOĞAN ’IN KADROSUNDA DEĞİL KENDİSİNDE DE BAŞLADI”

Erol, iktidarı eleştirerek konuşmasına şöyle devam etti:

* Sayın Cumhurbaşkanı ‘Kadrolar için metal yorgunluğu var ’ diyordu ya fiilen metal dermansızlık yalnizca kadrolarda değil kendisinde de başladı. Hak ve Kalkınma Partisi 2009-2010 yılına kadar içten işler yaptı mı yaptı.

* Lakin o zamanki kadrolarına baktığımızda merkez sağda devlet geleneğinden gelen siyasetçiler, Cemil Çiçek gibi, Abdulkadir Aksu gibi, Hüseyin Çelik Gibi, Köksal Toptan gibi yani bütün partilerle daha deneyimli devlet geleneğine egemen siyasetçiler o partinin içerisinde etkin oldukları için daha içten işler yapıyorlar.

* Devlet geleneğini haberdar olan siyasetçiler vardı lakin şimdi pek yok. Derhal iyice siyaseti bir ticarethane gibi holding gibi yönetme anlayışıyla daha açıkçası iktidarı hükümeti yöneten bir anlama var.

“AKP SİYASİ ÖMRÜNÜ TAMAMLANDI”

AKP ’nin siyasi ömrünü tamamladığını belirten Erol, sözlerine şöyle devam etti:

* Zaten Sayın Cumhurbaşkanının partili cumhurbaşkanlığı sistemine geçerken iddiası buydu. Yani diyordu ancak ‘Biz devleti anonim şirket gibi yöneteceğiz ’. Halbuki hatalı. Anonim şirket kişi malıdır, kar zarar dengesine tarafından kararlar alırsın fakat devleti o kadar yönetemezsiniz devletin gelenekleri, kanunları vardır.

* Bunun dışına çıktığınız süre orada yönetim krizi doğar, yönetim krizi siyaset krizini yaratır, o da ekonomik krizi yaratır bunlarda birbirini tetikler. Bugün itibariyle AK Parti bundan böyle siyasi ömrünü kendimce tamamlamıştır. Artık Türkiye ’de yeni bir dönem birincil seçimden sonradan başlayacaktır.

CHP'li vekil tarih vererek duyurdu: Seçim kampanyası başlatıyoruz, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum