CHP'li Torun: Kaftancıoğlu, İstanbul il başkanımız olarak devam edecek

CHP'li Torun: Kaftancıoğlu, İstanbul il başkanımız olarak devam edecek, Gündem Haberleri.

CHP'li Torun: Kaftancıoğlu, İstanbul il başkanımız olarak devam edecek
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 15:21
CHP'li Torun: Kaftancıoğlu, İstanbul il başkanımız olarak devam edecek, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP ’nin geleneksel ışık halkası getirilen Büyükşehir Belediye Başkanları Buluşmasının dokuzuncusu Mersin ’de gerçekleştiriliyor.

Buluşmaya CHP Lokal Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ’un yanı sıra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Kültürlü Büyükşehir Belediye Başkanı Açlık Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Haşere, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Seçer, “Umut ediyorum; Mersinin sıcak güneşi buradan tüm Türkiye ’ye büyük bir umut olarak yansıyacaktır dedi.

‘HER GÜN FARKLI GÜNDEM ’

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Türkiye ’nin mucizevi günlerden geçtiğini ve vatandaşların her gün ayrı bir gündemle karşılaştığını kaydederken, şöyle konuştu:

“Gerçekte her sabahleyin uyandığımızda yeni bir gündem. Türkiye şahane sorunlar içerisinde boğuşuyor. Dün de Canan Kaftancıoğlu ile ilgili hak kararını protesto etmek ve bu yargı kararını tanımadığımızı tasvir etmek için İstanbul ’daydık. Gerçekte bu iktidar 31 Mart-23 Haziran seçimlerini hazmedebilmiş değil. Her süreçte ya hak kararıyla ya belediyelerimizi sürekli teftişlerle veya belediyelerimize kesintisiz baskı kurarak, halk kaynaklarını kapatarak,
Meclisteki çoğunluğunu kullanarak çalıştırmamak, hizmet vermesini engellemek için her şeyi yapıyorlar.

Sonuçta bizim belediyelerimizde ayrı partilere, iktidar partisine takviye veren vatandaşlarımız değil mu? Belediye Başkanlarımız hiç kimseyi ayırt etmeden, dışlamadan, ötekileştirmeden hizmet veriyorlar ama bu ceberut iktidar maalesef her anlamda belediyelerimizin önünü kesiyor. Evet, Canan Kaftancıoğlu ile ilgili siyaset yasağı kayıtlı bir ceza hükmüne vardı fakat biz katiyen bunu kabul etmiyoruz. Canan Kaftancıoğlu İstanbul İl Başkanımız olarak görevine devam edecektir.”

‘BU BEDELİ HEP BERABER AĞIR ÖDEDİK ’

İstanbul ’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdikleri ziyarete de değinen Torun, “İstanbul ’da Genel Başkanımızın başkanlığında SADAT ’ı ziyaretimiz de oldu. Düşünebiliyor musunuz bu ülkenin, devletin emniyet birimleri var. Her türlü ayrıca dış güvenliği sağlayacak ayrıca iç güvenliği sağlayacak askeri var, polisi var, istihbaratı var ama siz kendinize özgü ne olduğunu bilmediğimiz bir yapı kuruyorsunuz ve kapalı kapılar arkasından devlete karşısında bir inşa oluşturuyorsunuz. Bunu geçmişte denediler fakat bu bedeli bu ahali ağır ödedi. Daima beraber ağır ödedik. Asla buna izin vermeyeceğiz ve bu yapının da ortaya çıkmasını demokratik hukuk devletine yakışır bir şekilde takip edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

‘BAŞKANLARIMIZ HOŞ HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRİYOR ’

Karşılarına meydana çıkan olumsuzluklara rağmen CHP ’li büyükşehir belediye başkanlarının çok güzel hizmetler gerçekleştirdiğini söyleyen Torun, şöyle devam etti:

“Ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar. Bizim belediyelerimiz her türlü zorluklara karşın, millet kaynaklarının kendilerine kapatılmasına rağmen, İller Bankasının bir teminat mektubu vermekten imtina etmesine karşın, kamu bankalarının kredi vermekten imtina etmesine karşın, bakanlıkların ayrımcı davranmasına karşın başarıyla hizmet ediyorlar. Hiçbir şekilde de şikayet etmiyorlar.

Vatandaşımızın ilk ihtiyaçlarını gidererek, o kadar uçuk kaçık projelerle de uğraşmadan, kaynaklarını da uygun kullanarak şeffaf belediyecilik anlayışıyla hizmet veriyorlar. Biz sizlerle kibir duyuyoruz. İnanıyoruz ancak sizlerin ortaya koyduğu bu başarı, vatandaşlarımızın memnuniyeti bize genelde iktidar yolunu açacak.

Yerelde başardık, inşallah genelde de başaracağız ve halkın iktidarını defalarca beraber kuracağız. Ben bu çalıştayın, bu buluşmanın başarılı geçmesini diliyorum. İnanıyorum ancak fazla hoş konulara değinecek ve buradan fazla daha donanımlı olarak ayrılacağız.” (DHA)

CHP'li Torun: Kaftancıoğlu, İstanbul il başkanımız olarak devam edecek, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum