CHP'li Tanal'dan 'altılı masaya' hakaret eden muhtara tepki

CHP'li Tanal'dan 'altılı masaya' hakaret eden muhtara tepki, Gündem Haberleri.

CHP'li Tanal'dan 'altılı masaya' hakaret eden muhtara tepki
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 17:28
CHP'li Tanal'dan 'altılı masaya' hakaret eden muhtara tepki, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Şanlıurfa ’nın Suruç ilçesine tabi Harmanalan Mahallesi Muhtarı Suphi Üstündağ, sosyal ağ hesabından altılı masa fotoğrafı paylaştı. Meral Akşener ’in fotoğrafının üstüne ‘uşak ’,  Ahmet Davutoğlu ’nun fotoğrafın üzerine ‘bahçıvan ’, Esas Karamollaoğlu ’nun fotoğrafının üzerine ‘ahçı ’, Ali Babacan ’ın fotoğrafının üzerine ise, ‘Şöfer ’ yazdı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’nun fotoğrafının üzerine ise, sapkın ve hakaret içeren ifadeler yazdı. Muhtar Üstündağ bir süre sonradan söz konusu paylaşımını sildi.

CHP ’Lİ TANAL ’DAN TEPKİ

Şanlıurfalı olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal laf konusu paylaşımı alıntılayarak, “Bu işin şakası, telafisi değil. Saray yönetiminin gitmesini istiyorsak seçim güvenliğini mutlaka korumalıyız. Özellikle Şanlıurfa ’da ve Doğu ’da ve Doğu ’nun diğer illerinde SADAT ’vari yapılanmalara, seçim hilelerine engel olmalıyız” ifadelerini kullandı. Seçim günü Şanlıurfa ’da ilçe merkezi ve köylerinde saat 15.00 ’cilt sonra oy kullanmaya gelmeyenler adına AKP lehine pusulaya mühür vurulduğunu ileri süren Tanal, güvenlik güçlerinin de buna seyirci kaldığını iddia etti.

O MUHTARI İŞARET ETTİ

Tanal, muhtarlardan yanlışa müşterek olmamalarını isterken, altılı masa paylaşımı yapan ve sosyal ağ hesabında AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ile çekildiği fotoğrafını profil fotoğrafı yapan Suruç Harmanalan Mahallesi Muhtarı Suphi Orhan ’a ait paylaşımları da etiketleyerek şunları belirtti: “AKP milletvekilleriyle, teşkilatlarıyla hareket eden, muhalefet partisi liderlerini aşağılık ifadelerle hedef alan ‘Ulus Görevlisi ’  sıfatına gölge düşüren muhtarların olduğu köylerde ise tercih güvenliği ayrı bir önem kazanıyor.”

AKP MİLLETVEKİLİ YILDIZ ’DAN CEVAP

Tanal ’ın bu paylaşımına AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ’dan tekrar sosyal medya aracılığıyla cevap geldi. Yıldız paylaşımında, “Zorlama ve tehditle Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu ’da siz, HDP ve PKK ’dan diğer oy çalan değil. Seçim haftası gece yarıları köyleri ve aileleri nasıl tehdit ettiğinizi biliyoruz” iddiasında bulundu.

TANAL DA ŞENYAŞAR OLAYLARINI HATIRLATTI

AKP Milletvekili Yıldız ’ın paylaşımına “Urfa ’da tercih güvenliğinin olmadığı, SADAT ’vari yapılanma vurgusundan neden alındın?” sorusuyla yanit veren CHP ’li Tanal, “Sen önce 2018 seçiminde Suruç ’ta bir oy uğruna nasıl ağız dalaşı çıkarıldığını, PKK ’lı diye yaftalanan Şenyaşar Ailesi fertlerinin hastanede nasıl öldürüldüğünü anlat” dedi. Şanlıurfa ’da secim güvenliği olmadığı iddiasına bir kez daha tekrarlayan Tanal, “AKP milletvekili İbrahim Halil Yıldız ’ın ‘Yanına ’ duran, AKP ’li gibi davranan, 6 ’lı Masa ’daki muhalefet liderlerine ağır hakaret eden muhtar örneğini de bu çerçevede verdik. Halk görevlisi sıfatını taşıyan ilgili muhtar, bizim paylaşımımızın ardındaki laf konusu hakaret mesajını silmiş. Öyle mesaj silmekle kendisini temize çıkaramaz” ifadelerini kullandı.

CHP'li Tanal'dan 'altılı masaya' hakaret eden muhtara tepki, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum