CHP'li Şevkin: Kadınlar üzerinden kirli siyaset yapılıyor

CHP'li Şevkin: Kadınlar üzerinden kirli siyaset yapılıyor, Gündem Haberleri.

CHP'li Şevkin: Kadınlar üzerinden kirli siyaset yapılıyor
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 14:17
CHP'li Şevkin: Kadınlar üzerinden kirli siyaset yapılıyor, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ’nun hileli, hukuksuz bir şekilde ceza aldığını ve yasaklı ilan edildiğini hatırlatan Dr. Şevkin, “Bu karar süreci siyasi tarihimizde kara bir leke olarak yerini alacaktır. Yapılan hukuk eliyle siyasi bir suikasttır” diye konuştu.

“HUKUKSUZ ANLAYIŞIN İZLERİNİ SİLECEĞİZ”

Kadına karşın şiddetin konuşulduğu günlerde, bir kadın siyasetçiye yapılanın kabul edilemeyeceğini açıklayan Dr. Şevkin, “Az Kalsın yedi sekiz yıl önce atmış olduğu tweetler üzerinden bu cezanın verilmesi sahiden bir hukuk skandalı olarak tarihte yerini alacak. Lakin merak etmeyin hukukun üstünlüğünün sağlandığı, herkesin sıcacık bir nefes alacağı bir Türkiye ’yi biz kurgulayacağız. Canan Başkanımızın yanındayız, Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir. Bu ülkede hukuksuz bir anlayışın tüm izlerini silene dek bayan mücadelesi devam edecek” dedi.

“İKTİDAR HERKESİ KONTROL ALTINA ALMAYA ÇALIŞIYOR”

Sıhhat hizmetlerinin hekimiyle, hemşiresiyle, eczacısı ve sağlık çalışanlarıyla bir bütün olduğunu açıklayan Dr. Şevkin, “Atanamayan on binlerce sağlık memuru, sağlıkçı, sağlık çalışanı varken bu adaletin sağlanması çok büyük siklet taşımaktadır. Teşhis ve tedaviye dönük olarak sağlıkta cezai sorumlulukların saptanmasında bir bilirkişilik düşünülüyorsa siyasi ve bürokratik saiklerden bambaşka, özerk bir kurumun mutlaka olması gereklidir. İktidar herkesi, her kesimi yoklama altına alma gayretlerini sürdürmektedir” ifadelerini kullandı.

“KADINLAR ÜZERİNDEN KİRLİ SİYASET YAPILIYOR”

İktidarın “Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu”, “İstanbul Sözleşmesi”, “Kadınların enerjik olması” gibi hiç bir konuya tahammülü olmadığını dile getiren Dr. Şevkin, “Fikirleriyle, hayata görüş açısıyla, toplumu bütünleştirici, kucaklayıcı yapısıyla öne çıkması gereken kadınların cinsiyeti üzerinden, giyim kuşamı üzerinden kirli siyaset yapmaya devam ediyorsunuz” diye konuştu.

Türkiye ’de siyasette, ekonomide, iş yaşamında, sporda, sanatta; hayatın her alanında kadınların daha fazla yer alması gereken bir konumda olduğuna uyarı çeken fakat kadınların hayatın her alanında kuvvet gördüğünü, dövüldüğünü, yargılandığını, öldürüldüğünü, tacize, tecavüze uğradığını söyleyen Dr. Şevkin, “Hakkı hukuku, adaleti savunan kadınlar da maalesef, zindanlara atılıyor” dedi.

“KADIN, META OLARAK GÖRÜLEMEZ”

Kadını bir meta olarak görebilen anlayış sebebiyle, İstanbul Sözleşmesi ’nin bir gece yarısı ansızın ve tek taraflı feshedilmesinin Türkiye ’de yeni ve derin yaralar açtığını kaydeden CHP ’li Dr. Şevkin, şunları söyledi:

“Yalnızca geçtiğimiz yıl 367 kadın öldürüldü. Bunu bir rakam olarak açıklama etmekten her zaman zûl duyuyorum. Her birinin gerisinde bir hayat, bir yaşanmışlık ve bir hikâye var; bu sizi hiç etkilemiyor mu? Türkiye, ne yazık ancak kadınları ve çocukları koruyamıyor. Kadınlar bundan böyle bırakın gece dışarı çıkmayı gündüz zeka dışında çıkmaktan çekinir oldular çünkü her tarafta selfie terörüyle de karşısında karşıyalar. Bu kutuplaşma ortamında, maalesef, Hükûmetin dostça bir çalışmasından dile getirmek olası değil.

‘Bayan istediği gibi giyinemez. Kırmızı ruj süremez. Kadın kahkaha atamaz. Kadının yeri evidir. Her üniversite kadını iş bulmak zorunda değildir. İş arayan kadınlar işsizlik oranını yükseltiyor. ’ gibi saçma sapan anlayışlar kadını hedef hâline getirmektedir. Katilleri uzakta aramaya gerek yok. Çekin artık kadınların üzerinden elinizi! Yeter artık, siyasete malzeme etmeyin! Bırakın kadınlarla uğraşmayı! Çirkin siyasetinizle Türkiye ’yi karanlığa sürüklüyorsunuz. Yeter bundan böyle, yeter! Yeter bundan böyle! Son sözüm şudur: Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır.”

CHP'li Şevkin: Kadınlar üzerinden kirli siyaset yapılıyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum