CHP 'li Göker 'den Süleyman Soylu 'ya sınav sorusu

CHP ’li Göker ’den Süleyman Soylu ’ya sınav sorusu, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Polis Akademisi Başkanlığı ’nın şaibe aşağıda kalmaması için komite üyelerinin sözlü imtihan puanlarına ilişkin gerekçeleri ilgili kişilerle paylaşması gerektiğini belirterek İ.

CHP 'li Göker 'den Süleyman Soylu 'ya sınav sorusu
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 12:01
CHP ’li Göker ’den Süleyman Soylu ’ya sınav sorusu,

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Polis Akademisi Başkanlığı ’nın şaibe aşağıda kalmaması için komite üyelerinin sözlü imtihan puanlarına ilişkin gerekçeleri ilgili kişilerle paylaşması gerektiğini belirterek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

 “500 KİŞİNİN BAŞARILI OLARAK AÇIKLANDI” 

Sözlü sınavda kayırmacılık yapıldığına dair kendisine ulaşan bir takım bilgilerin açıklanmasını isteyen Göker, PAEM ’e alınacak 1000 kişilik komiser yardımcılığı yazılmış sınavını 920 kişinin kazandığını, buna rağmen sözlü sınavda adayların az kalsın yarısının elenerek 500 kişinin başarılı olarak açıklandığını belirtti.

Göker önergesinde, kendisine ulaşan bilgilere tarafından bir takım adayların sözlü sınav süresinin 1 dakikayı bile bulmadığı, 5 kişi olması gereken sınav komisyonun bazı adaylarda daha eksik sayıyla sınav yaptığı, sesli veya görüntülü kayıt tutulmadığı, sınavın objektif kriterlere göre yapılmadığı gibi şikâyetlere tarafsızlık getirilmesini istedi.

 “DIŞARIDAN MÜDAHALE” 

Sözlü sınavda belirtilen kişilerin başarılı gösterilmesi için dışardan bir takım grupların müdahale ettiği yönünde bir takım duyumların olduğunu gösteren Göker, Polis Akademisi Başkanlığı ’nın şaibe altında kalmaması için kurul üyelerinin sözlü sınav puanlarına ilişkin gerekçeleri ilgili kişilerle paylaşması gerektiğini belirterek sorduğu sorulara cevap istedi.

Sınavlarda kazananların dışında yerine geçen kimse bir namzet sıralamasının da açıklanması gerektiğini bildiren Göker, bu sınavda yedek adayların açıklanmadığını, 2021 yılında açıklanması gereken sınavın 2022 yılında açıklanarak kazanamayan adayların 2022 kullanım haklarının da engellendiğini açıklama etti.

Göker, bütün bu gelişmeler ve kendilerine ulaşan şikâyetler doğrultusunda sınavın iptaline karşın herhangi bir çalışmanın olup olmadığının da İçişleri Bakanlığı ’nca yanıtlanmasını istedi.

CHP ’li Göker ’den Süleyman Soylu ’ya sınav sorusu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum