CHP 'li Çakırözer: 84 milyonun onurunu inciten ziyaret!

CHP ’li Çakırözer: 84 milyonun onurunu inciten ziyaret!, Gündem Haberleri.

CHP 'li Çakırözer: 84 milyonun onurunu inciten ziyaret!
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 04:23
CHP ’li Çakırözer: 84 milyonun onurunu inciten ziyaret!, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Libya ’ya asker gönderilmesi için bahşedilen iznin süresinin 2 Temmuz 2022 tarihinden itibaren 18 ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu ’nda kabul edildi. Tezkere görüşmelerinde CHP adına konuşan TBMM Dışişleri Komisyonu üyesi ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Biz ülkemizin ve Mehmetçiklerimizin Libya çöllerinde maceraya atılmasını istemiyoruz” dedi.

“84 MİLYONU İNCİTEN ZİYARET”

Çakırözer dış politikaya eleştiriler yöneltirken, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin emrini veren ad olduğu ileri sürülen Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ’ın yarın Türkiye ’ye gerçekleştireceği ziyarete tepki gösterdi. İktidarın son dönemde ülkenin itibarını, onuru zedeleyen adımlar attığını söyleyen Çakırözer, şunları söyledi:

*Saray iktidarının ekonomide ülkeyi içine düşürdükleri felaketin yol açtığı çaresizlik ortadayken çıkış olarak her gün 84 milyonun onurunu inciten U dönüşleri ve ilkesizliklerle karşı karşıyayız.

*Bunlardan biri de yarın yaşanacak. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin arkasındaki isim olarak suçladığı Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ’ı Ankara ’da, devlet töreniyle, kırmızı halılarla karşılamaya hazırlanıyor. Cemal Kaşıkçı İstanbul ’da, Suudi Arabistan Konsolosluğunda, Suudi Arabistan yönetiminin gönderdiği bir suikast timi tarafından ve tekrar Suudi Arabistan yönetiminin talimatıyla katledildi.

*AKP iktidarı, elinde bütün dinleme kayıtları olmasına rağmen bu kaba cinayeti engelleyemedi. 15 şahsiyet katil timinin ellerini kollarını sallayarak İstanbul ’dan ayrılışını izlemekle yetindi. Cinayetin işlendiği Suudi Konsolosluğuna girmek için bütün on beş gün beklediler. Yetmedi, katliamın ev sahibi Suudi Konsolosunun kaçışına da göz yumdular. Sonra da inanılmaz bir şey yaptılar, Birleşmiş Milletler raporlarında, Türkiye ve öteki ülkelerin istihbarat raporlarında cinayetin ardındaki parmağı olduğu maddesel delillerle ortaya konulan Suudi yönetimini ve Veliaht Prensi aklama rolüne soyundular.

*İstanbul ’da yargılama başlamıştı, katil çetesinin gıyabında mahkeme devam ediyordu. ‘Asla vermeyiz. ’ dedikleri dosyayı bir gecede, sarayın emriyle kendi elleriyle Suudlara verdiler.

“HAKİME SÜRGÜN, PRENSE KIRMIZI HALI”

Kaşıkçı dosyasının Suudi Arabistan ’a gönderilmesine şerh düşen hakimin de İstanbul ’dan Kahramanmaraş ’a gönderildiğini dile getiren Çakırözer, “Yeşil dolar aşkı öylesine gözlerini karartmıştı ancak dosyanın Suudi Arabistan ’a gönderilmesine şerh düşen hâkimi önceki gün İstanbul ’dan Maraş ’a sürdüler. Yetmedi, Erdoğan, milli onurumuzu ayaklar altına alma pahasına Prensin ayağına gitti. İşte, AKP ’lisi, CHP ’lisi, genci, yaşlısı, 84 milyon olarak hepimizi ayaklanma ettiren resim orada çekildi. Saray avanesi ‘Misafir Etme geldi ’ dediler lakin Suudi Arabistan yorumlama yaptı ‘Biz eğlence etmedik, kendisi ısrar etti ulaşmak için ’ diye. Bundan daha ayıplı bir şart olamazdı lakin sineye çekildi. Üstüne de şimdi Prens Salman Ankara ’ya eğlence edildi, yarın turkuaz halıyla karşılanacak” şeklinde konuştu.

“MİLLİ VARLIKLARIMIZI PEŞKEŞ ÇEKECEKLER”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın geçmişte Kaşıkçı cinayetinde Suudi yönetiminin sorumluluğuna ilişkin konuşmaları da hatırlatan Çakırözer, şunları söyledi;

*Erdoğan ne demişti, hatırlayın, ‘Bu halk enayi değil, hesabı sormasını bilir ’ demişti. ‘Kaşıkçı ’nın katillerinden hesap sormazsak çocuklarımızın yüzüne bakamayız ’ demişti.

*O zaman, Kaşıkçı ’nın mahkeme mahkeme yargı arayan kederli nişanlısının ve bu ülkede hukukun üstünlüğüne inanan milyonlarca insanın sormak hakkı değil mi: Bu dönüş neyin nesi? Neyin karşılığında?

*Tabii oysa yeşil dolarlar, milyonluk swaplar karşılığında. O süre soruyoruz: Bunun neresi dik duruş, neresi millî duruş, neresi onurlu duruş? AKP iktidarı ‘katil ’ diye suçladıkları kişiye ülkenin millî varlıklarını, 84 milyonun alın terini peşkeş çekmeye hazırlanıyor.

“ŞİMDİ KİM DOLAR KURBANI?”

Erdoğan ’ın diğer ülkelerin Suudi Arabistan ’a karşın sessizliğine tepki bildiren açıklamalarını da anımsatan Çakırözer, “Şu sözlerini nereye koyacağız Erdoğan ’ın? ‘Veliaht prensin en yakınında bulunanlar bu işin içinde. sonuna kadar kuşkusuz kovalayacağız. İslam dünyasından bir takım kesimler ve ülkeler, ne eyvah fakat doların ve riyalin kurbanı olanlar bu olaylar karşısında hakkı ve hakikati söylemediler ’ Kim söylüyor bu sözleri? Natürel oysa Sayın Erdoğan. Peki, biz buradan soralım o zaman: Doların ve riyalin kurbanı kim olmuş şu anda Sayın Erdoğan?” diye konuştu.

“İLKESİZLER ÇÜNKÜ KASA TAMTAKIR”

Dış politikadaki ilkesizliklerin temelinde ekonomik krizin yattığını belirten Çakırözer, “Neden yapılıyor bütün bu ilkesiz hareketler? Fazla basit: Çünkü kasa tamtakır. Para gelsin de nasıl gelirse gelsin. Fakat kimse umutsuzluğa kapılmasın, bütün bu adaletsizliklere, ilkesizliklere son vereceğiz. Doların yeşilinden başka hiçbir şeyi görmeyenler fazla yakında o mevkilerden uzaklaşacaklar, milletin iradesiyle halk iktidarı gelecek” ifadelerini kullandı.

CHP ’li Çakırözer: 84 milyonun onurunu inciten ziyaret!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. CHP ’li Çakırözer: 84 milyonun onurunu inciten ziyaret! haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum