CHP'li Bulut: Akaryakıttaki vergiyi kaldırın ve zamları geri çekin

CHP'li Bulut: Akaryakıttaki vergiyi kaldırın ve zamları geri çekin, Gündem Haberleri.

CHP'li Bulut: Akaryakıttaki vergiyi kaldırın ve zamları geri çekin
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 12:49
CHP'li Bulut: Akaryakıttaki vergiyi kaldırın ve zamları geri çekin, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, fahiş akaryakıt zamlarıyla birlikte evine ekmek bile götüremez ışık halkası gelen taksici esnafının isyanını Meclis gündemine taşıdı. Taksici esnafının zor durumda olduğunu kaydeden Bulut, “Akaryakıttaki vergiyi kaldırın ve zamları geri çekin” dedi.

TBMM Genel Kurulu ’nda konuşan Bulut, “Adana ’dan, Elazığ ’dan, Mersin ’den, Sancı ’dan Türkiye ’nin 81 ilinden yükselen haklı bir isyanı söz etmek istiyorum. Büyüyen enflasyonla gıdadan ulaşıma, barınmadan enerjiye tüm temel gider kalemlerine gelen zamlar vatandaşın, esnafın belini büktü” dedi.

TAKSİCİLER KONTAK KAPATIYOR

Akaryakıta her gün gelen zamla birlikte vergi yükünün doğaüstü artması, benzinin, mazotun 30 liraya dayanmasının bilhassa taksici esnafını vurduğunu kaydeden Bulut; “Ülkemizin birçok kentinde taksiciler seslerini duyurmak için protesto gösterisi düzenliyor, konvoy halinde yolu kapatıp, kontak kapatıyor. Büyüyen taksi ücretlerinden nedeniyle herif bulmakta zorlanan, kazandığını akaryakıta veren, sigortaya, aracının bakımına parası kalmayan taksici esnafı, kontağı çeviremez ışık halkası geldi. Evine ekmek götüremeyen taksicilerin sesini duyun, akaryakıttaki vergiyi kaldırın ve zamları geri çekin” ifadelerini kullandı.

CHP'li Bulut: Akaryakıttaki vergiyi kaldırın ve zamları geri çekin, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. CHP'li Bulut: Akaryakıttaki vergiyi kaldırın ve zamları geri çekin haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum