CHP'li belediyeler Tarım Çalıştayı'nda buluştu

CHP'li belediyeler Tarım Çalıştayı'nda buluştu, Gündem Haberleri.

CHP'li belediyeler Tarım Çalıştayı'nda buluştu
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 15:23
CHP'li belediyeler Tarım Çalıştayı'nda buluştu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Çalıştaya, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Eskişehir, Aydın, Antalya, Muğla, Mersin, Tekirdağ, Hatay Büyükşehir Belediyelerinin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanları ve İzmit Belediyesi katıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Seda Özel, Antalya Büyükşehir Belediyesi ’nin tarım projelerini anlattı.

ANTALYA ’DA TARIMA ÖNEMLİ TAKVIYE

Seda Özel, Antalya ’da yerelden kalkınma projeleri ile tarıma manâlı destekler verdiklerini kaydetti. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Özel, “Büyükşehir Belediyesi olarak Muhittin Başkanımızın tarıma verdiği yardim ile çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Güneş Enerji Santrali, tarımsal sulama, arıcılık, tohum, gübre, hayvancılık, fide desteği, dijital tarım uygulamaları gibi birçok alanda üreticimizi ve çiftçimizi destekliyoruz. Tüm ekiplerimiz sahada vatandaşlarımızla yüz yüze irtibat kurarak, saha çalışmalarıyla vatandaşımıza teknik yardim veriyor. Bu toplantılarla diğer belediyelerimizle de iki taraflı projeler üretiyor ve geliştiriyoruz. Güzel sonuçlar elde ediyoruz” dedi.

BİLGİ VE BİRİKİMLER PAYLAŞILIYOR

Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ise tarım ve gıdanın son yıllarda dünyanın en manâlı konularından biri olduğunu söyledi.

11 Büyükşehir Belediyesi ’nin tüm birimleri ile iyi bir koordinasyon sağladığını aktaran Orhan Sarıbal, “Farklı bölgelerden gelip kendi projelerini ortaya koyan, diğer belediyelerimizin buralardan yararlanabileceği projeler var mı buna bakıyoruz. Arkadaşlarımızın data ve birikimlerini ortaya koyduğu bir çalışma oluyor. Antalya Büyükşehir Belediyemiz fazla hoş bir konut sahipliği gerçekleştiriyor. Belediyelerimizde uyguladığımız projeler büyük tarım politikalarının bir parçasıdır” diye konuştu.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR ’E ILTIFAT

Antalya Büyükşehir Belediyesi ’nin manâlı tarım projeleri olduğuna uyarı çeken milletvekili Sarıbal, “Antalya Büyükşehir Belediyesi ’nin GES projeleriyle elde ettiği başarı mükemmel. Antalya, GES projesiyle çiftçinin enerji maliyetini minimize etmiştir ve su kullanmayı sağlamıştır. Su yoksa tarımı sürdürebilmek fazla mümkün değil. Buna ilaveten yaptığı göletler, kapalı sulama sistemi ile tarıma desteği ile tohum, fide desteği gibi projeler fazla değerli projelerdir. Antalya tarımda çok manâlı, çok ciddi çalışmalar sürdürüyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ve bütün ekibine çalışmalarından nedeniyle kutluyorum” dedi.

KARŞILIKLI ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Sibel Benek ise Tarım Çalıştayı ’na ilişkin şöyle konuştu;

*Hangi belediyemiz hangi projeleri hayata geçirmiş bunları paylaşıyoruz. Bizlerin örnek alabileceği projeler var mı, bunları çözümleme ediyoruz. daha sonra kendi şehrimizde bunları teknik ekibimizle inceleme ediyoruz.

*Antalya Büyükşehir Belediyesi ile müşterek projelerde hayata geçiriyoruz. Son olarak ipekböcekçiliği fidan desteği sağladık.

*Antalya Büyükşehir Belediyesi ’nin kapalı sulandırma sistemi gibi önemli projeleri var. Çiftçiye, üreticiye ve hayvancılık alanında güzel destekler sağlanıyor.

TARIMA YÖN VERECEK PROJELER

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Buket Kallem ise şunlara değindi;

*Bu toplantılar ile Büyükşehir Belediyeleri olarak beraber neler yapabiliyoruz, tarımda daha ileri nasıl çalışmalar yapabiliriz bunları değerlendiriyoruz.

*Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak “Toprağını Satma, Ürününü Sat, Kırsalda Üret, Kıyıda Tüket” sloganları bize tarım projelerimizde rehber oluyor.

*Türkiye tarımına yön verecek iyi projeler sunarak illerimizde uygulayabileceğimizi düşünüyoruz.

BELEDİYELER PROJELERİNİ ANLATTI

Tarım Çalıştayı ’na ilçe belediyesi olarak eğlence edilen İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Dr. Mehmet Çetinkaya ise böyle bir toplantıda olmaktan mutlu olduğunu dile getirerek Antalya Büyükşehir Belediyesi ile müşterek proje çalışmalarının olduğunu dile getirdi.

Gün boyu süren toplantıda 11 Büyükşehir Belediyesi ’nin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanları yaptıkları çalışmalarını paylaştı.

 

CHP'li belediyeler Tarım Çalıştayı'nda buluştu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum