CHP 'li Bakırlıoğlu: Bakanlık işi gücü bırakmış, hafiyeliğe başlamış

CHP ’li Bakırlıoğlu: Bakanlık işi gücü bırakmış, hafiyeliğe başlamış, Gündem Haberleri.

CHP 'li Bakırlıoğlu: Bakanlık işi gücü bırakmış, hafiyeliğe başlamış
Editör: 15Haber
19 Haziran 2022 - 15:53
CHP ’li Bakırlıoğlu: Bakanlık işi gücü bırakmış, hafiyeliğe başlamış, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun İzmir ’de katıldığı Çiftlik Sahibi Buluşması ’nda kürsüye çıkan çiftlik sahibi kadınlar yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek kamuoyu ile paylaşmıştı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bayan çiftçilerin isyanını sosyal ağ hesabından paylaşmış, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve Define ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ’yi etiketleyerek ‘Zalimlerinİktidarı ’ etiketini kullanmıştı.

Tarım ve Orman Bakanlığı ise Çiftlik Sahibi Buluşması ’nda konuşan 3 çiftçi bayan hakkında yazılı açıklamada bulunarak, çiftçilerin kaç tane hayvanını bulunduğu ve ne dek destekleme aldığını paylaşmıştı.

“BATTIK” DİYEN KADIN ÇİFTÇİYİ ARAŞTIRMAYA BAŞLADILAR

Tarım ve Orman Bakanlığı ’nın yazılı açıklamasının ardından, Çiftçi Buluşması ’nda “Bundan Böyle zarar etmiyoruz çünkü battık.” sözleriyle isyanını dile getiren kadın çiftçi Meliha Yılmaz ’ı araştırmaya başladığı ortaya çıktı.

Çiftlik Sahibi Buluşması ’nda kürsüye çıkan Meliha Yılmaz isimli kadın çiftçi sıkıntısını şu ifadelerle dile getirmişti: “Artık zarar etmiyoruz çünkü battık. Batan hayvancılık zarar eder mi? Kredi çektim. Kredi günü geliyor, süt bölge ineğimi kestirip kredi ödüyorum. Samana senet, yeme bağ, veterinere senet imzalıyorum. Senedin günü geldiği süre ineğin altında buzağıyı alıp benim yavrumu kesime gönderiyorum…Umudumuz 2023. Eğer 2023 yoksa biz yokuz. Hayvancılık öldü.”

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu yaptığı açıklamada, İzmir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ’nün kurumsal whatsApp hesabından ilçe tarım müdürlüklerine bayan çiftçinin araştırılmasına karşın direktifler verildiği bilgine ulaştıklarını dile getirdi.

 “BAKANLIK İŞİ GÜCÜ BIRAKMIŞ, HAFİYELİĞE BAŞLAMIŞ”

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklama, kurumsal whatsApp hesabında İzmir Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen ’in bayan çiftçinin video görüntüsünün paylaşılarak, ‘Bu üretici hangi ilçeden ivedi dönüş bekliyorum ’ yazısıyla ilçe müdürlüklerine talimatlar verdiğini ifade etti.

Yazışmanın ekran görüntüsünün kendisine ulaştığını söyleyen CHP ’li Bakırlıoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kurum içindeki yazışmalar doğrusu bakanlığın acizliğini bir kere daha gözler önüne seriyor. Zaten bakanlık Çiftlik Sahibi Buluşması ’nda konuşan ve gerçekleri söyleyen çiftçi kadınlarımız için akıllara durgunluk veren bir açıklamada bulunmuştu.

Değil birinci konuşmacı çiftçi kadının şu değin hayvanı vardı, bu değin oldu, değil ikinci konuşmacının şu değin tarlası vardı, bu değin oldu gibi açıklamada bulunmuştu. saçma bir açıklamada bulunmuş. Bakanlık yaptığı açıklamada şu söylemeye çalışıyor.

Bu ülkede hayvancılıkta ve tarımda her hangi bir problem değil, çiftlik sahibi geçiniyor gibi bir idrak meydana getirmek istiyor. Bakanlıkta bakan değişti fakat zihniyet hala değişmedi. Bu kafayla giderlerse tarımı ve hayvancılığı bitirirler.

Bakanlığın yaşanan sorunlara nasıl çözüm bulacağım demesi gerekirken, bu işi bir kenara bırakıp hafiyelik yapmaya başlamış. Kurum içi yazışmalarda bu bayan çiftçimizi araştırmaya başlamış. Bulunca ne yapacaklar fazla merak ediyorum.

Bakanlık bundan böyle her konuşan çiftçiyi, ‘Geçinemiyoruz ’ diyen çiftçiyi böyle araştıracak mı? Esas yapması gereken iş bu mu? Onlara kadar her şey güllük gülistanlık. Bıraksınlar hafiyelik yapmayı, çiftçiyi, hayvancıyı kalkındırmaya çalışsınlar.

Bakanlığın elindeki evraklar ile vatandaşın ahırındaki hayvan varlığı birbirini tutmuyor. O vakit hodri meydan sahaya insinler ve gerçeği görsünler. Bakanlık şuanda kendi üreticisini yalanlama durumu içerisine girmiş. Yazıklar olsun.”

CHP ’li Bakırlıoğlu: Bakanlık işi gücü bırakmış, hafiyeliğe başlamış, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. CHP ’li Bakırlıoğlu: Bakanlık işi gücü bırakmış, hafiyeliğe başlamış haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum