CHP'li Altay: Hiçbir partinin terör örgütü bağını doğru bulmayız

CHP'li Altay: Hiçbir partinin terör örgütü bağını doğru bulmayız, CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle TBMM ’de Parlamento Muhabirleri Derneği ’ni (PMD) ziyaret etti.

CHP'li Altay: Hiçbir partinin terör örgütü bağını doğru bulmayız
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 14:08
CHP'li Altay: Hiçbir partinin terör örgütü bağını doğru bulmayız,

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle TBMM ’de Parlamento Muhabirleri Derneği ’ni (PMD) ziyaret etti. Altay, PMD Başkanı Kemal Aktaş ile bir zaman sohbet ettikten daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

VEKİL MAAŞLARI CUMHURBAŞKANI MAAŞINA ENDEKSLİ

Altay, milletvekillerinin emekli maaşlarına karşın düzenleme yapılacağı yönündeki açıklamaların hatırlatılması üstüne, “Bize resmen gelen bir öneri değil. Emekliler enflasyon farkı alabiliyorlar; lakin temsilci maaşları cumhurbaşkanı maaşına endeksli olduğu için bu farkı alamıyorlar, bunun için şikayet var. Bana gelmiş bir metin değil. Bu hafta bakarız; fakat Meclis ’te yapılacak hiçbir işin kamu vicdanını rahatsız etmemesi lazım. Yapılacak bütün işler millet vicdanı dikkate alınarak yapılmalı” dedi.

MASUM VE YASAL VE GÖRMEYİZ

Altay, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ’in 2017 ’de operasyonda öldürülen PKK ’lı terörist Volkan Bora ile çekilen fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili soru üstüne de “Siyasi partilerle terör örgütlerinin bağını hiçbir şekilde günahsiz, yasal görmeyiz. Ne gerekçeyle olursa olsun kimsenin sunmaması lazım. Hiçbir siyasi partinin bir terör örgütü ile bağını katiyen ve katiyen içten bulmayız” diye konuştu.

CHP'li Altay: Hiçbir partinin terör örgütü bağını doğru bulmayız, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum