CHP'li Altay anlattı: "La Casa de Papel'i aratmayan soygun hikayesi" haberi

CHP'li Altay anlattı: "La Casa de Papel'i aratmayan soygun hikayesi", Gündem Haberleri.

CHP'li Altay anlattı: "La Casa de Papel'i aratmayan soygun hikayesi" haberi
Editör: 15Haber
21 Ocak 2022 - 23:59
CHP'li Altay anlattı: "La Casa de Papel'i aratmayan soygun hikayesi", Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

SÖZCÜ yazarı Uğur Dündar ’ın sunduğu Demokrasi Arenası ’nın bu haftaki konukları CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici ve ekonomist Selçuk Geçer oldu.

“AKSİNİ MECLİS ’TE KİMSE İDDİA EDEMEDİ”

CHP ’nin tütün mamulleri ve alkollü içki bandrollerinin basım işi ihalelerinde ortaya meydana çıkan yıllık 200 milyon TL ’lik Hazine zararının nasıl oluşmasına yönelik araştırma önergesiyle ilgili konuşan Engin Altay, izleyicilere “La Casa de Papel dizisini izlediniz mi?” diye sordu ve diziyle benzerlik belirten olayı şöyle anlattı:

* Gelir İdaresi Başkanı ile darphane bir uzlaşma yapıyor. Bu anlaşmadan 2 ay sonra bir kararname yayınlanıyor. Darphanenin yapacağı mahremiyet taşıyan işlemler için ‘ihaleye lüzum yoktur ’ deniliyor. Bu bandrol işi bir firmaya 185 milyon TL ’ye yaptırılıyor idi.

* Ama karanameden sonradan darphane diğer bir firmayı çağırıyor, pazarlık usulü bu bandrol işini 185 milyon TL ’ye yaptırdığı işi 400 milyon TL ’ye veriyor adamına. 400 ’e aldığı adamın matbaası değil. Daha önce bu işi Gelir İdaresi Başkanlığı ’na yapan firmaya gidiliyor; ‘sen bu işi yapıyordun, al gene sen yap ’ deniyor.

* 185 milyona tekrar ortaya yaptırılıyor. Darphane götürüyor verdiği 400 ’ü alıyor. 185 ’i işi yapana veriyor, 215 milyonu cebine koyuyor.

* Minicik bir soygun hikayesi bu fakat böyle yüzlerce var. Buna kalp dayanmaz. Bunun bütün adı vatan hainliğidir. Bunun öteki adı da şerefsizliktir, hırsızlıktır. Tablo iyice budur. Bunun aksini Meclis ’te kimse iddia edemedi.

CHP'li Altay anlattı: "La Casa de Papel'i aratmayan soygun hikayesi", başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum