CHP'den Erdoğan'a maaş yanıtı

CHP'den Erdoğan'a maaş yanıtı, Gündem Haberleri.

CHP'den Erdoğan'a maaş yanıtı
Editör: 15Haber
28 Haziran 2022 - 02:18
CHP'den Erdoğan'a maaş yanıtı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün kabine toplantısının ardındaki yaptığı açıklamada, maaşıyla ilgili tartışmalara yanıt vererek, “Ek bütçe görüşmelerinde Cumhurbaşkanı ödeneği ile ilgili maddenin kanun metninden çıkarılmasını talep ediyorum” dedi.

Erdoğan, açıklamasında CHP lideri Kılıçdaroğlu ’na da cevap vererek, Kılıçdaroğlu ’nun emekli milletvekili maaşı almasına dikkat çekici edip, “Sayın Kılıçdaroğlu ilk olarak olmak üzere bu sebeple hiç kimsenin mağduriyete uğramaması için de gündeme gelecek ilk kanun teklifinde emekli milletvekillerinin maaşının başka bir formüle göre düzenlenmesi uygun olacaktır” ifadelerini kullandı.

image small

CHP ’DEN İLK YANIT

CHP ’den Erdoğan ’a birincil cevap geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, şöyle cevap verdi:

“Maaş zammından vazgeçtiği gibi örtülü ödenek harcamalarından, masrafını millete ödettiği makam araçlarından, yazlık kışlık saraylarından, kurutulmuş mangosundan ejder meyveli mutfağından veya müzikli sazlı sözlü şatafattan da vazgeçebilir mi, vazgeçemez. Tümü hamaset…”

CHP'den Erdoğan'a maaş yanıtı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. CHP'den Erdoğan'a maaş yanıtı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum