Chelsea'de 19 yıl sonra gelen ayrılık

Chelsea'de 19 yıl sonra gelen ayrılık, Spor Haberleri.

Chelsea'de 19 yıl sonra gelen ayrılık
Editör: 15Haber
20 Haziran 2022 - 13:09
Chelsea'de 19 yıl sonra gelen ayrılık, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Chelsea'den yapılan açıklamada, 76 yaşındaki Buck'ın başkanlık görevinin 30 Haziran itibariyle sonlanacağı ve kulübe kıdemli danışmanlık hizmeti vereceği belirtildi.

İngiltere temsilcisinde 19 yıllık başkanlık dönemi sona eren Buck, yaptığı açıklamada, "Chelsea'nin sahada inanılmaz başarılar kazanmasından ve camiaya olumlu yönde katkı maddesi sağlamaktan kibir duyuyorum. Artık istifa etmenin ve kulübün yeni sahibine çalışma alanı sunmanın zamanı geldi." değerlendirmesinde bulundu.

İngiliz kulübü, Buck döneminde beşi lig, ikisi UEFA Şampiyonlar Ligi edinmek üzere toplam 18 kupa kazanarak tarihinin en başarılı dönemini geçirmişti.

Rus meslek insanı Roman Abramovich'in 19 yıldır sahipliğini üstlendiği Chelsea, Amerikan Beyzbol Ligi takımlarından Los Angeles Dodgers'ın ortağı Todd Boehly'nin yanı sıra Clearlake Capital, Mark Walter ve Hansjoerg Wyss'in aralarında bulunduğu konsorsiyum kadar 4,25 milyar sterlin karşılığında geçen ay satın alınmıştı.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı sebebiyle İngiltere hükümetinin kendisine yönelik yaptırım kararıyla Abramovich, kulübü zorunlu olarak satışa çıkarmıştı.

Chelsea'de 19 yıl sonra gelen ayrılık, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Chelsea'de 19 yıl sonra gelen ayrılık haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum