ÇGD binasının yıkımına mahkeme engeli

ÇGD binasının yıkımına mahkeme engeli, Gündem Haberleri.

ÇGD binasının yıkımına mahkeme engeli
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 13:36
ÇGD binasının yıkımına mahkeme engeli, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Bursa ’da Reşat Oyal Kültürparkı içerisinde 32 yıldır etkinlik gösteren Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) binası yıkımına mahkeme engeli.

DURUŞMA YÜRÜTMEYİ DURDURDU

ÇGD ’nin 2021 Kasım ayında yıkımı durdurmak için açtığı davada Bursa 2. İdare Mahkemesi ihtiyati önlem kararı verdi. Mahkemenin verdiği karar 9 Mayıs ’ta kaldırıldı. ÇGD avukatı karara itiraz etti. Bursa 2. İdare Mahkemesi ’nde görüşülen itiraz karara bağlandı ve mahkeme yürütmeyi erteleme kararı verdi.

“ALİNUR AKTAŞ YIKAMAYACAKSIN”

ÇGD Bursa Şubesi önünde yorumlama yapan Başkan Rabia Deniz şöyle konuştu;

“Bursa ’nın siyasi ve kişisel çıkarlar doğrultusunda yönetildiğini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kentin hafızası olan ÇGD dernek binasını devirmek istedi. Alinur Aktaş ’a diyoruz fakat, ÇGD ’yi yıkamayacaksın.

Bu kentin sağ duyusu bu kentin vicdanı yanımızda. Daima beraber hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşısında çıkacağız. Kentin çağdaş gazetecileri tekrar yazmaya konuşmaya devam edecek.”

ÇGD binasının yıkımına mahkeme engeli, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum