Ceyhan Nehri'nde kaybolan çocuk 3 gündür aranıyor

Ceyhan Nehri'nde kaybolan çocuk 3 gündür aranıyor, Gündem Haberleri.

Ceyhan Nehri'nde kaybolan çocuk 3 gündür aranıyor
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 14:06
Ceyhan Nehri'nde kaybolan çocuk 3 gündür aranıyor, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Olay, D-400 Karayolu, Alan Trafik Müdürlüğü yakınlarında meydana geldi. Tarım işçiliği yapan ailesiyle çilek toplamaya giden 16 yaşındaki Ferhat Batur, Ceyhan Nehri'ne girdi. Adap tanıklarının ifadesine tarafından, nehirde yüzen Ferhat Batur akıntıya kapılarak gözden kayboldu.

İhbar üstüne olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Aile kendi imkanlarıyla da sandalla arama çalışması yaptı. Dalgıçlar, çocuğun girdiği alan ve çalı diplerinde arama çalışmalarını 3 gündür sürekli bir şekilde devam ettiriyor. Ferhat Batur'un halası Halime Aksu, “Sabah saat 11 gibi çadırcıların çocukları orada çimiyorlardı. Dedi oysa, hala bak çocuklar 10 yaşındalar nasıl çimiyorlar. Ben de dedim oğlum sakın gitme, değil vallahi hala gitmeyeceğim dedi. Amcamların orada gitmiş onlara kola götürdüğünde demiş amca onlar çimiyorsa ben de çimmek isterim. O da sakın oğlum sen gitme demiş. Biz de saat 3 oldu biz eve gideceğiz o ben gelmiyorum dedi. Hepimiz annesi de dedi gel eve gidelim diye o yok ben burada kalacağım dayılarımla geleceğim dedi. Biz de nereden bilelim çadırcıların çocukları suyun içinde çimiyor. O da gitmiş heves etmiş kazağını, sporunu, şapkasını oraya çıkarıp suya girmiş. Çocuklar görmüş dayı koş Ferhat suda eli görünüyor, galiba suda boğuluyor. Abim de kalkmış iki kez atlamış bulamamış gözden o kadar kayboldu. Bu 3 gündür de aranıyor. Ama kim görürse Allah onlardan razı olsun, haber versin. Bir an önce suyun üstüne çıkar inşallah" dedi.

 

Asya Çelebi
 

Ceyhan Nehri'nde kaybolan çocuk 3 gündür aranıyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum