Cerrahpaşa'da şiddete karşı eyleme katılan doktora soruşturma

Cerrahpaşa'da şiddete karşı eyleme katılan doktora soruşturma, Gündem Haberleri.

Cerrahpaşa'da şiddete karşı eyleme katılan doktora soruşturma
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 13:19
Cerrahpaşa'da şiddete karşı eyleme katılan doktora soruşturma, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanlığı, bir doktorun şiddete uğramasının ardından yapılan eylem nedeniyle İstanbul Tabip Odası Tezgâhtar ve Genç Bilirkişi Hekim Kolu Temsilcisi Dr. Tahsin Çınar hakkında disiplin soruşturması başlattı.

SOSYAL AĞ PAYLAŞIMLARI KARIŞIKLIK VE İNFİAL YARATMAYA ÇALIŞMAK OLARAK GÖSTERİLDİ

Başlatılan soruşturmada Çınar ’ın karişiklik ve infial yaratmaya çalıştığı ileri sürülürken, hekime şiddete aleyhinde yapılan eylemin hasta mağduriyetine yol açtığı savunuldu.

Yazıda şu ifadelere yer verildi;

“Yardımcı hekimlerin izinsiz olarak iş bıraktıkları, hasta mağduriyetine niçin oldukları ve bu olayda şahsınızın sosyal ağ üzerinden izinsiz eylem çağrısında bulunduğu, keşmekeş ve infial yaratmaya çalıştığıdır.”

Çınar hakkında açılan öteki soruşturma konusu ise Türk Tabipleri Birliği ’nin (TTB) 15 Haziran ’da Türkiye genelinde yaptığı grev.

DEKANLIK BİZİMLE BİRLİKTE TEPKİ VERMESİ GEREKİRKEN SORUŞTURMA AÇIYOR

BUNUNLA BERABER İstanbul Tabip Odası temsilcisi de olan Çınar, soruşturmanın cadı avı niteliğinde olduğunu belirterek şunları söyledi:

* TTB temsilcisi olarak yaptığımız faaliyetlerin önü kesilmeye çalışılıyor. Adamakıllı hukuksuz. Hekime şiddete karşısında dekanlığın bizimle birlikte tepki vermesi gerekirken soruşturma açıyor. Bu da hangi tarafta olduklarını gösteriyor. Ben TTB ’nin hukuki temsilcisiyim ve akıl, zihin açıklama etme hürriyetine sahibim. Anayasadaki hakkımı kullandığım için soruşturuluyorum.

* Benim üzerimden TTB ’yi de kriminalize etmeye çalışıyorlar. İkinci olayda ise tüm Türkiye ’de yapılan grevin bir parçası olarak hastanemizde basın açıklamasını okuduğum, doğrusu görevim gereği ne yapmam gerekiyorsa onu yaptığım için soruşturuluyorum.

Cerrahpaşa'da şiddete karşı eyleme katılan doktora soruşturma, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Cerrahpaşa'da şiddete karşı eyleme katılan doktora soruşturma haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum