Cemaat yurtlarında yaşanan sorunların araştırılmasına yönelik önergeye ret

Cemaat yurtlarında yaşanan sorunların araştırılmasına yönelik önergeye ret, Kişisel Emeklilik Sistemi (BES) ile ilgili düzenlemelerin yer aldığı kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu ’nda, HDP grubu kadar öğrencilerin kaldığı yurtlara ilişkin araştırma önerg.

Cemaat yurtlarında yaşanan sorunların araştırılmasına yönelik önergeye ret
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 22:12
Cemaat yurtlarında yaşanan sorunların araştırılmasına yönelik önergeye ret,

Kişisel Emeklilik Sistemi (BES) ile ilgili düzenlemelerin yer aldığı kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu ’nda, HDP grubu kadar öğrencilerin kaldığı yurtlara ilişkin araştırma önergesi verildi.

HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç ’un sunduğu önergede, tarikat veya cemaatlerin kontrolündeki özel yurtlar ve kamu yurtlarında yaşanan sorunların, baskıların, tacizlerin, ölümlerin, saldırıların tüm yönleriyle ortaya çıkarılması için Meclis araştırması açılması istek edildi.

CHP ve İYİ Parti milletvekilleri önergeye destek verirken, AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla önerge reddedildi. DHA

Cemaat yurtlarında yaşanan sorunların araştırılmasına yönelik önergeye ret, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum