Cem Bölükbaşı, Barcelona pistinde yarışacak

Cem Bölükbaşı, Barcelona pistinde yarışacak, Spor Haberleri.

Cem Bölükbaşı, Barcelona pistinde yarışacak
Editör: 15Haber
19 Mayıs 2022 - 12:03
Cem Bölükbaşı, Barcelona pistinde yarışacak, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Türkiye'nin ilk Formula 2 yarış pilotu Cem Bölükbaşı, 2022 FIA Formula 2 Dünya Şampiyonası'nda serinin dördüncü yarışı için Barselona'da hafta sonunda Çek Charouz takımıyla mücadele edecek. Ay-yıldızlı sporcu, TSİ 19.30'da koyma turlarına çıkacak.

Cem Bölükbaşı, ilk yarışına 21 Mayıs Cumartesi TSİ 18.40'ta sprint yarışı ile başlayacak ve 22 Mayıs Pazar 12.35'te belli başlı yarışla hafta sonunu tamamlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer bahşedilen Cem Bölükbaşı, "Formula 2 ’ye sezon başında başarılı bir başlangıç yaptık. Devamında aksilikler olsa da hemen 4. raunta en iyi şekilde hazırım. Bir an önce direksiyon başına geçip, elimden gelenin en iyisini kullanmak için sabırsızlanıyorum. Formula 2 ’de her yarış yeni bir tecrübe. Takvime son olarak Le Castellet de eklendi. Barselona pistiyle birlikte önümde 11 yarış var. Her yeni yarışta hedefim bir öncekinin üstüne koyarak ilerlemek." ifadelerini kullandı. ​​​​​​​

Yarış, S Sport 2 ve S Sport Plus kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

Cem Bölükbaşı, Barcelona pistinde yarışacak, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum