Çekmeköy 'de 100 bin TL 'lik 'adrese teslim hırsızlık ' kamerada

Çekmeköy ’de 100 bin TL ’lik ‘adrese teslim hırsızlık ’ kamerada, Görüngü, Çekmeköy Merkez Mahallesinde 22 Ilkgüz gecesi saat 04.40 sıralarında yaşandı.

Çekmeköy 'de 100 bin TL 'lik 'adrese teslim hırsızlık ' kamerada
Editör: 15Haber
22 Ekim 2021 - 10:26
Çekmeköy ’de 100 bin TL ’lik ‘adrese teslim hırsızlık ’ kamerada,

Görüngü, Çekmeköy Merkez Mahallesinde 22 Ilkgüz gecesi saat 04.40 sıralarında yaşandı. Haysiyet Kalemkuş, BMW bellik baş döndürücü otomobilini tıpkı oto tamircisine bırakarak bakımını yaptırdı. Bakımı işleyen iki kişi, iddiaya göre otomobilin ruhsatında yazan adresten Kalemkuş'un evini belirledi. Tün saatlerinde adrese giden eşhas aracın camını kırarak içeriye girdi, arkası sıra değeri kısaca 100 bin TL'yi bulan görüntülük düzeneği, yönelteç seti ve airbag sistemini sökerek çaldı.

Şahıslar henüz sonraları çaldıkları parçalar ile olay yerinden birden uzaklaştı. Hırsızlığa uğradığını fark eden araç sahibi Haysiyet Kalemkuş durumu polise bildirdi. Polis Güçleri ekipleri yaptıkları say ile iki hırsızı üstelik güdük sürede yakaladı. Mahkemeye gönderme edilen hırsızlar tutuklanmadan yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hırsızların başıboş bırakılması konusunda araç sahibi Kalemkuş karara tepki gösterdi.

Arakçılık mağduru Değer Kalemkuş, “22 Eylül gecesi saat geceleyin 4.40 sularında evimizin uğrunda komütatör otopark halindeyken kimliği belgisiz eşhas eliyle aynı hırsızlık girişiminde bulunuldu. Tığ sabahleyin alıcı kayıtlarından hırsızlığı gördük. Buna güvenerek 155 polis ihbar hattına brifing yaptık. Çekmeköy İlçe Itimat Müdürlüğümüze sadık Asayiş Göz Amirliği'nden gelen arkadaşlar vacip çalışmalarını yaptılar. Tahminî 100 bin liraya mümasil aynı maddi kaybımız ve hasarımız var. Polisler geldikten sonradan kısaca 10 devir üzere süre süresince sonuca gelindi. Hırsızlar adalete konfirmasyon edildi fakat savcının tevkif talebi ret gördü. Bu sebepten periferi mağduriyetimiz bitmeme ediyor.

Hırsızlar azgın sabıkalı oto hırsızları, benden ilk birçok adam mağdur ve benden bilahare bile birçok kayırıcı kıygın olacak. Baskın kanı vermiş olduğu tutuksuz usa vurma talebini kabul etmiyorum. Mağduriyetimi bu şekilde olması ve devam etmesi beni talihsiz ediyor. Ego şöyle şüpheleniyorum. Hususi tıpkısı servise aracımızı bırakmıştık. O bıraktığımız günden 2 çevrim sonraları hırsızlık gerçekleşti. Şimdiden bire bir yana sicilli olan oto hırsızı benzeri özel servisin bile sahibi. Yüz Kere bu işle müteallik oto hırsızlığıyla alakadar sabıkalı, buyruk giymiş devam fail duruşmaları var. Bitmeme eden mahkemeleri var. Ve bu insanlar şu anda oto servisi işletiyorlar. Bizler dahi tabii bu olayın bilincinde değiliz.

Servis sahibi olduğunu elhak vermiş olduğu ifadede gördüm, görüyorum. Çok mümasil noktadalar. Çünkü bu miftah, tahminî 15 aydır bu araç benim kapımda, ilk kez böyle aynı molekül oldu ve aracısız nokta atışı. Direkt sokağıma gelip bu işlemi gerçekleştirdiler. Aracımdan tahminî 50 bin lira değerinde ana ekranı çaldılar. Yaklaşık 40 bin liralık değerinde direksiyonumu çaldılar. Kapıyı 11 saniyede açmışlar. Kırkıncı saniyede aracısız esas ekranımı sökmüşler. Ne kadar istekli olduklarını siz düşünün. 6 dakikada ana ekranımı direksiyonumu airbag'imi alıp çıkmışlar” dedi.

Öte yandan arakçılık anları ise düzenlilik kamerasına yansıdı. Görüntülerde iki sevimli şeb saatlerinde çılgın otomobilin içerisine giriyor ve aracın aksesuar parçalarını çalıyor.

Aykut Print - İzzet Aydın
 

Çekmeköy ’de 100 bin TL ’lik ‘adrese teslim hırsızlık ’ kamerada, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum