evde masajmasaj istanbul

Çatışmadan kaçan gence aracıyla çarparak ölümüne neden olan sürücü yakalandı

Durum, geçtiğimiz 2 Ekim de Sinanpaşa ilçesine alt Balmahmut köyü Garipçe kavşağında meydana geldi.

Çatışmadan kaçan gence aracıyla çarparak ölümüne neden olan sürücü yakalandı
Editör: 15Haber
08 Ekim 2021 - 12:59

Durum, geçtiğimiz 2 Ekim de Sinanpaşa ilçesine alt Balmahmut köyü Garipçe kavşağında meydana geldi. Edinilen bilgilere tarafından, alacak verecek meselesi yüzünden iki grup köy girişindeki bir kokoreççi dükkanı önünde karşılaştı. Burada taraflar arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine güya, grup üyeleri birbirlerine pompalı tüfeklerle alev açtılar.

Tüfeklerden çıkan saçmaların hedefi olmamak için durum yerinden kaçan ve Afyonkarahisar-Uşak karayoluna çıkıp yolun karşısına geçirmek isteyen 28 yaşındaki Tolga Ayhan'a, durum yerinden geçen ve plakası ile sürücüsünün ismi hemen şimdi belirlenemeyen bir araba çarptı.

Çarpmanın etkisi ile Tolga Ayhan metrelerce yükseğe çıkıp yola düştü. Olayı görebilen çevre sakinleri durumu jandarma ve 112 Acele servise bildirerek takviye istedi. İhbar üstüne bölgeye çok sayıda takım sevk edildi. Bölgeye gelen sağlık ekipleri açılan ateş sonucu yaralanan Tayfun S., (25), Gökhan İ., (31) ve olay yerinden firar etmek isterken otomobilin çarpması sonucu yaralanan Tolga Ayhan'ı ambulansla hastanelere kaldırdı. Yaralıları gezmek için hastaneye giden Muhammet A., (31) ise karşısında gurubun saldırısı sonucu darp edilerek yaralandı.

Emniyet güçleri olayın peşini bırakmadı

Olay sorası gencin kaçtığı sırada çarpma sonucu ölümüne neden olan otomobilin sürücüsünün peşine düşen jandarma ekipleri, olay uygun yaptıkları incelemede önce aracın plastik ve sırça parçalar üzerindeki hızlı numaralarını belirledi. Ardından seri numarası üzerinden yedek parçacılara ulaşan ekipler, parçaların ait olduğu aracın markasını ve rengini saptama etti. Ardından olay saatinde bölgeden geçen benzer marka araçların Plaka Tanınma Sistemi'ndeki görüntüleri inceleyen ekipler 11 saatlik kamera görüntüsü ve 7 bin 850 fotoğraftan yola çıkarak aracın plakasını belirledi.

Gencin ölümüne niçin olan sürücüsü korktuğu için kaçtığını söyledi

26 plaka sayılı otomobilin Sinanpaşa ilçesinde ikamet eden H.O. isimli şahsı ait olduğunun anlaşılması üstüne şahıs ikametine yapılan baskında yakalanarak gözaltına alındı. 28 yaşındaki Tolga Ayhan'a çarparak ölümüne neden olan otomobili ise hasarlı ve branda ile üstü örtülü bir şekilde buldu. Aracın sahibi H.O., işlemlerinin ardındaki sevk edildiği mahkeme kadar tutuklandı. Tutuklanan H.O.'nun ifadesinde ise kazayı kendisinin yaptığını ve korktuğu için olayı gizlediğini söylediği öğrenildi.

Olayla ilgili 4 kişi tutuklandı

öte yandan, olayla ilgili H.O.'nun yanı sıra gözaltına alınan İsmail A., Hüseyin Ş., Hüseyin U., Hakkı Ç., Muhammet A., Gökhan İ., İsmail T., Ömer D. Ş., ve Tugay Ö., çıkarıldıkları mahkeme göre adli denetleme şartı ile özgür bırakılırken, Bayram A., Tayfun S., ve İsmail T., ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.
öte taraftan, operasyonda başat yapılan adreslerde ise 4 ruhsatsız tüfek, 1 ruhsatsız silah ve fazla sayıda mermi ele geçirildi.

Gökten Ceylan

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum