Canlı yayında kahreden anlar! Müslüme'yi bulan çoban, olay yerinde o günü anlattı

Canlı yayında kahreden anlar! Müslüme'yi bulan çoban, olay yerinde o günü anlattı, Analist gazeteci Müge Anlı, Cuma günü yayınının son dakikalarında ölü bulunduğu bilgisini paylaştığı 2,5 yaşındaki Müslüme Yagal'ın ölümüyle ilgili daha önce hiç konuşulmayan ayrınt

Canlı yayında kahreden anlar! Müslüme'yi bulan çoban, olay yerinde o günü anlattı
Editör: 15Haber
23 Kasım 2021 - 08:33
Canlı yayında kahreden anlar! Müslüme'yi bulan çoban, olay yerinde o günü anlattı,

Analist gazeteci Müge Anlı, Cuma günü yayınının son dakikalarında ölü bulunduğu bilgisini paylaştığı 2,5 yaşındaki Müslüme Yagal'ın ölümüyle ilgili daha önce hiç konuşulmayan ayrıntıları paylaştı.

KIYAFETLERİ ÜZERİNDE DEĞİLMİŞ

Müslüme'nin cenazesinin çoban Ayşe Etap tarafından bir kaya üstünde bulunduğunu söyleyen Müge Anlı, talihsiz çocuğun şalvarı ve botunun ise cansız bedenine 10-15 metre ileride bir kayanın üzerinde olduğunu açıklama etti.

"KİM GÖTÜRDÜYSE CEZASINI ÇEKECEK"

Müslüme'nin ölü bulunduğu dağlık alana kimsesiz ulaşmasının baskı olduğunu ve birileri kadar götürüldüğüne dikkat çeken Müge Anlı, "Bu kez vah gidene olmasın. Bundan Böyle çocuk ölümlerinin arkasından fazla fazla duygusal davranılmasını kabul edemiyorum. Bir Takım olaylarda duygusallığa yer değil. Cümbür Cemaat aklının peşine gidecek. Ölen öldüğü ile kalıyor. Bu çocuğun oraya nasıl gittiğinin cevabı bulanacak. Kim götürdüyse de cezasını çekecek" diye konuştu.

OLAY YERİNDE O ANI ANLATTI

Öte yana cansız bedenin bulunduğu tepeye dışarı giden Anlı'nın ekibi ve Etap, olay gününü anbean yaşadı. Etap, minik kızın cansız bedenini ve kıyafetlerini bulduğu yerleri kameralara gösterdi.

Canlı yayında kahreden anlar! Müslüme'yi bulan çoban, olay yerinde o günü anlattı

"ORAYA TEK GİTMESİ MUHTEMEL DEĞİL"

Müslüme Yagal'ın ailesinin kış boyu konaklayacağı çadıra yaklaşık 5 kilometre mesafede cesedine ulaşan Ayşe Üçgenin Taban Olmayan Kenarı, "Müslüme'nin buraya gelmesi mümkün yok. Benim bile gelmem 1-1 buçuk saati buluyor" dedi.

"ALTINDA HİÇBİR KIYAFETİ YOKTU"

Köpeklerin havlaması üzerine kayaların yanında gittiğinde Müslüme'yi bulduğunu söyleyen Ayak, "Sırt üstü yatıyordu. Çocuğun belden aşağısı açıktı. Altında hiçbir kıyafeti yoktu. Ayakkabısı ve şalvarı yakınındaydı. Montu ise biraz ötedeki taşın üzerindeydi. Korktuğum için oradan uzaklaştım. Eşimi aradım. Jandarma gelince de gittim" ifadesinde bulundu.

AİLE ÜYELERİ GÖZALTINDA

Olayla ilgili soruşturma sürerken, minik kızın anne ve babası dahil olmak üzere bazı akrabaları 3 gündür emniyette açıklama veriyor.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Canlı yayında kahreden anlar! Müslüme'yi bulan çoban, olay yerinde o günü anlattı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum