'Çanlar, Bay Kemal ve yoldaşları için çalmaya çoktan başladı'

'Çanlar, Bay Kemal ve yoldaşları için çalmaya çoktan başladı', Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı ’na katıldı. CHP ’ye tepki gösteren Erdoğan, şunları söyledi: * Milletimizi inim inim i.

'Çanlar, Bay Kemal ve yoldaşları için çalmaya çoktan başladı'
Editör: Derya Demir
15 Ocak 2022 - 20:37
'Çanlar, Bay Kemal ve yoldaşları için çalmaya çoktan başladı',

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı ’na katıldı.

CHP ’ye tepki gösteren Erdoğan, şunları söyledi:

* Milletimizi inim inim inleten tek parti faşizminin peşinde Anadolu insanı ilk önce Menderes vaktinde güldü. Türkiye hizmetle, eserle, yatırımla ilk önce onun vaktinde tanıştı. Yoksulluk ve yoksulluğun pençesinde kıvranan köylümüz ayağındaki çarığı başta Menderes ’le birlikte çıkardı. Demokrasimiz tek parti bakiyesi birçok utancından onun mücadelesi doğruca kurtuldu.

* Anadolu ’yu yolla, elektrikle, traktörle, okulla, tarımla, makineleşmeyle yaygın şekilde tanıştıran da yine rahmetli Menderes ’tir. Türkiye ’yi ekonomik olarak, siyasal, sosyal, diplomatik olarak çok ileri seviyelere taşımıştır. Milletimiz Menderes ’i unutmadığı gibi yalan haberlerle, kışkırtmayla darbeye etraf hazırlayanları da unutmamıştır.

“EY CHP BUNUN BEDELİ ÖDEYECEKSİNİZ”

* Dümbüllü İsmail tiyatrosundan hiçbir farkı olmayan Yassıada mahkemesiyle onu idama götürenleri asla unutmamıştır. Ey CHP, bunun bedelini lakin bu dünyada, ama sonsuz alemde ödeyeceksiniz. Tarih kitaplarına ve gazete arşivlerine bir bakarsak fiilen 60 yılda garp cephesinde değişen hiçbir şeyin olmadığını daha iyi görürüz. Güya Menderes Ardahan ’ı ve Kars ’ı Ruslara satış istiyormuş.

* Cumhurbaşkanı Celal Bayar ’ın banka hesabında tam 103 milyon lira varmış. Fatin Rüştü Zorlu ’nun Avrupa ’da bindiği otomobil altın kaplamaymış. Hasan Polatkan ’ın zimmetinde 4 milyon lira çıkmış. CHP ’li siyasetçiler 27 Mayıs öncesinde size de fazla aşina gelen bunlar gibi yüzlerce iftirayı, yalanı az daha milletin üzerine boca ettiler.

* Ne Menderes ’in vatan topraklarını satması laf konusuydu, ne sözü edilen siyasetçilerin hesaplarında pek bir para vardı. Bunların tümü CHP ’nin kuyruklu yalanlarından, utanç verici iftiralarından ibarettir, bugün olduğu gibi. Bunların düsturu olası olan en büyük yalanı anlatmak, bunu yinelenmek üstüne kuruludur. Dönemin CHP Genel Başkanı kamu görevlileri üzerinden baskı kurarak devleti işlemez ayla getirmek istemiştir.

“CHP ’NİN SİYASET TARZI HİÇ DEĞİŞMEDİ”

* Dünya değişti, Türkiye değişti, her şey değişti lakin CHP ’nin siyaset tarzı hiç değişmedi. Darbeye dışarı giden yolun taşlarını döşeyen CHP bugün de Türkiye ’nin siyasi iklimini zehirlemeye çalışıyor. Bana Kalırsa CHP Genel Başkanı millet kurumlarına mafyavari baskınlar düzenleyerek devleti felç etmek için canhıraş bir çaba gösteriyor.

* Siyasette kaybettiklerini gördükçe tehdit çıtasını yükselterek milletimizi sindirebileceklerini sanıyorlar. Oysa tüm bu dolapları çevirirken milletimizin, ülkemizin artık değiştiğini, Türkiye ’nin artık eski Türkiye olmadığını bir türlü hesap edemiyorlar. 15 Temmuz destanıyla beraber Türkiye ’de artık demokrasi dışı bütün yol ve yöntemlerin kapandığını göremiyorlar.

* Popülizm yaparak, tutamayacakları sözleri vererek, halka dobra dobra yalan söyleyerek iktidar kapısını aralayacaklarını zannediyorlar. Daha yönettikleri belediyelerde yurttaş temel hizmetleri bile alamazken çiftçiye elektriği ücretsiz vermekten bahsediyorlar. Biz de Bay Kemal ve yoldaşlarına diyoruz oysa ‘Halep oradaysa arşın da burada ’. Madem böyle bir vaadiniz var, gelin bu çılgın projenizi şu lahza yönettiğiniz büyükşehir belediyelerinde derhal başlatın.

“ÇANLAR BAY KEMAL VE ARKADAŞLARI İÇİN ÇALMAYA ÇOKTAN BAŞLAMIŞTIR”

* Bugün belediye başkanı hanımefendiye söyledim, ‘Elektriği ücretsiz vermeye başladınız mı ’ dedim. CHP ’ye gönül veren kardeşlerime söyleyin, ipe un sermeyin. 2024 ’ü de beklemeyin, gelin bu vaadinizi henüz gerçekleştirin. Elinizden tutan, size engel olan mı var? Yapamazlar, veremezler, meydanlarda söyledikleri diğer bütün iffet sözleri gibi bunu da hayata geçiremezler.

* Çünkü bunlarda millete ve ülkeye hizmet gibi dert değil. Bunlarda yalnızca günü kurtarmanın, kaset kumpasıyla altlarına serilen sıcak koltuklarını korumanın peşindeler. Bunlar tüm ilkelerini çiğneme pahasına siyasi ömürlerini birkaç sene daha uzatmanın derdindeler. Çıkarları uğruna bölücü örgütün siyasi uzantılarına avukatlık yapacak değin kontrolü kaybettiler.

* Ne yaparsa yapsınlar, çanlar Bay Kemal ve arkadaşları için çalmaya çoktan başlamıştır. 2023 ’te kendilerini sandıkta bekleyen akıbetten kurtulamayacaklar. Bay Kemal ve yandaşları keza siyasetten keza milletin hafızasından silinip gidecekler. Muhalefetin, medyanın veya öteki çevrelerin bizi kendi sıcacık ve kısır gündemlerine hapsetme tuzağına düşmemeliyiz.

'Çanlar, Bay Kemal ve yoldaşları için çalmaya çoktan başladı', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum