Canan Karatatay 'ı da dolandırmışlardı, yine yakalandılar

Canan Karatatay ’ı da dolandırmışlardı, yine yakalandılar, Edinilen bilgiye göre, dolandırıcılık şebekesi üyeleri 8 Ekim'de Marmaris'te ateş parçası 80 yaşındaki İ.C.'yi telefonla arayarak kendilerini MİT mensubu kendisine tanıttı.

Canan Karatatay 'ı da dolandırmışlardı, yine yakalandılar
Editör: 15Haber
22 Ekim 2021 - 13:31
Canan Karatatay ’ı da dolandırmışlardı, yine yakalandılar,

Edinilen bilgiye göre, dolandırıcılık şebekesi üyeleri 8 Ekim'de Marmaris'te ateş parçası 80 yaşındaki İ.C.'yi telefonla arayarak kendilerini MİT mensubu kendisine tanıttı. Dolandırıcılar, buğulu vatandaşa vezneci hesaplarının ve evdeki bezgi eşyalarının tehlikede olduğunu belirterek eve ati ekiplere altınlarını tasdik etmesini ve güvenceye alacaklarını belirttiler.

Dolandırıcılık şebekesinden A.Ç ve H.D. Marmaris'e gelerek 80 yaşındaki İ.C.'nin 9,5 kilo altınını alarak kayıplara karıştı. Gine Marmaris'te 2013 yılında Canan Karatay'ı dolandıran şebeke üyelerinden M.K. ve İ.A. Marmaris'te F.K.K. isimli vatandaşı 300 bin teklik dolandırma girişiminde bulunurken yakalandı.

Ayyarlık olayının ardından Muğla Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Marmaris Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Kesim ekipleri şüphelilerin yakalanması için sivil ekip oluşturdu. Ekipler bölgedeki düzenlilik kameralarını tek bir tane inceleyerek şüphelileri belirleme etti.

Marmaris Cumhuriyet Altını Savcılığından alınan taharri kararı sonrası işler üzere düğemeye basılırken, sivil ekipler Adana'da A.Ç. ve H.D. isimli şüphelileri planlı işler ile gözaltına aldı. F.K.K. isimli vatandaşı dızlamak isteyen ve 2013 yılında Sevgili Karatay'ı dolandıran M.K ve İ.A ise Marmaris'te gözaltına alındı.
Şüpheliler Muğla Asayiş Yazıhane Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Marmaris Adliyesine irsal edildi.

Bekir Tosun - Güldemet Değerli
 

Canan Karatatay ’ı da dolandırmışlardı, yine yakalandılar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum