Canan Kaftancıoğlu'na hapis ve siyaset yasağı sonra CHP'den kritik açıklama

Canan Kaftancıoğlu'na hapis ve siyaset yasağı sonra CHP'den kritik açıklama, Gündem Haberleri.

Canan Kaftancıoğlu'na hapis ve siyaset yasağı sonra CHP'den kritik açıklama
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 11:59
Canan Kaftancıoğlu'na hapis ve siyaset yasağı sonra CHP'den kritik açıklama, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ’na bahşedilen hapis cezalarının Yargıtay kadar onanmasının arkasında mucizevi MYK toplantısı kararı aldı. Buluşma CHP İstanbul İl Başkanlığı ’nda saat 08.45 ’te başladı. Görüşme bitimi canlı yayında izah etme yapan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, şunları söyledi:

DÜN MAĞDURUM DİYEN BUGÜN MAĞRUR OLDU

– Yüzsüz elindeki güçle haklıyı suçlu çıkaracağını zanneder. Despot, güya hukukçuları olmadan hukuk devletini katledemez. Iddiaya Göre hakimleri olmadan göstermelik davalarını yürütemez. Ülkemizde yaşanan bütün da budur.

– İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen karar hukuk ve adalet diliyle yazılmamıştır. Saray ’ın lekeli, vesayetçi diliyle yazılmıştır. Dün mağdurum diyen bugün mağrur oldu. Kendinden olmayana tehdit etme vermeye kalkıyor. Muhalefeti engellemeye uğraşıyor.

YARGI SOPASIYLA RAKİPLERİNİ SAF DIŞI ETMEYE ÇALIŞIYOR

– Seçimleri kaybedeceğini anlayan bu benekli vesayetçi kavrayış, yargı sopasıyla rakiplerini saf dışı etmeye çalışıyor. Milletin reel gündemini karartıyor. İstanbul İl Başkanımız hakkında verilen hüküm Saray ’ın istek ve arzusuna kadar verilmiştir. Bu karar millet namına verilmemiştir. bu nedenle vicdan sahibi tüm kalplerde hükümsüzdür.

ADALET TESİS EDİLENE KADAR SUSMAYACAĞIZ

– Yargi, hakkı hak edene vermektir. İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında adalet tesis edilene dek biz susmayacağız. Tüm demokratik direncimiz ve gücümüzle bu haksızlığın karşı duracağız.

– Bu haksızlığa ve zulme karşı susmayan 6 ’lı masada birlikte olduğumuz siyasi parti genel başkanlarına, bizle dayanışma belirten Cumhur İttifakı dışında diğer bütün siyasi partilerin sayın genel başkanlarına, demokratik kitle örgütlerine, barolarımıza CHP olarak en dürüst teşekkürlerimizi sunuyoruz.

BİR OTOKRATI TARİHİN TOZLU SAYFALARINA GÖNDERECEĞİZ

– Tarih bu ülkenin aydınlık yüzlerinin demokratik siyaseti savunanların haklarını teslim edecektir. Bir otokratı sandıkta beraberce yenip tarihin tozlu sayfalarına göndereceğiz. Gün, gürültüsüz kalma günü değildir. bu nedenle genel başkanımız “Kavgamız zulme karşıdır, istibdada karşıdır, milletin aşına işine göz koyanlarladır, kavgamız yargı, hukuk, adalet ve demokrasi kavgasıdır” demiştir.

SIKINTI YAŞIYORSA ALTINI PİSLETMİŞTİR

– Bugün kimin despotla, kimin milletle ağız dalaşı ettiği gün gibi ortaya çıkmıştır. Saraydakiler koltuklarından kalkmamak için milletle kavgayı seçmişlerdir. Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta can sıkıntısı yaşıyorsa kesinlikle altını pisletmiştir.

YENİ BİR ŞAFAĞIN DOĞMASINA AZ KALDI

– Adaletin ayarlarıyla oynadığınız kantar, gün gelir sizi de tartar. Sandık milletimizin önüne gelecek, bu karanlık günler elbet bitecek. Milletimizin ufkunun aydınlanmasına, yeni bir şafağın doğmasına eksik kaldı.

İSTANBUL ’U ALAMAZLAR, ALAMAYACAKLAR

– Bursa ’da yapacağımız Milletin Sesi mitingimizi 21 Mayıs ’ta İstanbul Maltepe ’de yapacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar, milletimizin tertemiz oylarıyla bize vermiş olduğu İstanbul ’u alamayacaklar, alamazlar. Ne yaparlarsa yapsınlar önümüzdeki seçimde Türkiye ’yi almamızın önüne geçemeyecekler.

Canan Kaftancıoğlu'na hapis ve siyaset yasağı sonra CHP'den kritik açıklama, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum