Çanakkale'de tarihi eser kaçakçılarına operasyon

Çanakkale'de tarihi eser kaçakçılığını önlemek amacıyla yapılan aramada çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Çanakkale'de tarihi eser kaçakçılarına operasyon
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 12:57
Çanakkale’de tarihi eser kaçakçılarına operasyon, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Çanakkale'de tarihi eser kaçakçılığını önlemek amacıyla yapılan aramada çok sayıda malzeme ele geçirildi.
Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince zanlı K.Ç.'nin evinde yapılan aramada. tarihi eser kaçakçılığıyla mücadele kapsamında sarı renkte, üzerinde Fatih Sultan Mehmet dönemine ait figürlerin yer aldığı, üzerinde figür bulunan bir madeni para bulundu. üzerinde monogramlı renkli madeni para, beyaz taş obje, 6,35 çapında tabanca ve şarjörüne bastırılmış 4 adet fişek, 3 adet 9,19 ve 1 adet 7,65 çapında fişek, 2 adet tabanca tetik mekanizması, 2 adet namlu, 3 adet şarjör farklı çaplarda, 2 adet cıvata, bir kara kutu içerisinde çeşitli ateşli silah parçaları, 49 adet ateşli silah fişeği ele geçirilerek ele geçirildi. Şüpheli KC hakkında 2863 ve 6136 sayılı Kanuna muhalefet suçundan yasal işlem başlatıldı.

Detaylı bir şekilde, Çanakkale’de tarihi eser kaçakçılarına operasyon başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum