Çanakkale'de kar sebebiyle okullar tatil oldu

Çanakkale'de kar sebebiyle okullar tatil oldu, Konuyla ilgili Çanakkale Valiliği ’nden yapılan yazılı açıklamada; “Negatif hava şartları ve beklenen kar yağışı sebebiyle 12 Ocak 2022 Çarşamba günü, ilimiz genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilecektir.

Çanakkale'de kar sebebiyle okullar tatil oldu
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 10:41
Çanakkale'de kar sebebiyle okullar tatil oldu,

Konuyla ilgili Çanakkale Valiliği ’nden yapılan yazılı açıklamada; “Negatif hava şartları ve beklenen kar yağışı sebebiyle 12 Ocak 2022 Çarşamba günü, ilimiz genelinde taşımalı eğitime 1 gün ara verilecektir. Yine il genelinde köy okullarımızda da (bu okullarda atama yapan öğretmenlerimizin birçoğu il ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime nakliye aracılığıyla eriştikleri için) yarın eğitim ve öğretime 1 gün ara verilecektir.

Bu kapsamdaki öğrencilerimiz, eğitimlerine EBA üzerinden devam edebileceklerdir. Taşımalı eğitim dışındaki eğitime ara verilmesi kararı, oluşan şartlara kadar ilçe bazında Kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır. Keza, aynı gün il genelinde kronik hastalığı bulunan personeller, hamile personeller ile engelli personeller 1 gün yönetimle ilgili izinli sayılacaklardır” ifadelerine yer verildi. (İHA)

Çanakkale'de kar sebebiyle okullar tatil oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum