Çalınan çiçeklerin başına nöbetçi personel

Çalınan çiçeklerin başına nöbetçi personel, Gündem Haberleri.

Çalınan çiçeklerin başına nöbetçi personel
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 11:22
Çalınan çiçeklerin başına nöbetçi personel, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yerli ve tanıdık olmayan turistlerin en fazla ziyaret ettiği alanlardan Konyaaltı Varyantı ile ilgili sosyal ağ çalışması yaptı. Büyükşehir Belediyesi, geçen sene Akdeniz, Konyaaltı Sahili ve Beydağları manzarasıyla turistlerin en fazla fotoğraf çektirdiği varyanttaki seyir terasına ‘#Antalya ’ etiketi yazılmış bir resim çerçevesi kurdu. Kentin sosyal ağ paylaşımları ile daha fazla görünür hale gelmesi için oluşturulan çerçeve, 12 ay her tarafında mevsim çiçekleri ile süsleniyor.

Lakin bazı ziyaretçiler, resim çektikten daha sonra bu çiçekleri ya saksısıyla ya da çiçeği ile koparıp alıyor. Bir hafta önce de fuşya renkli petunyalarla süslenen resim çerçevesindeki çiçekler, bazı ziyaretçilerce ayrıntılarıyla söküldü. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, sökülen petunyaların yerine yenilerini dikti.

‘BURASI ANTALYA ’NIN VİTRİNİ ’

Peyzaj mimarı Meryem Esra Gül, Konyaaltı Varyantı ’nın Antalya ’nın vitrini olduğunu belirterek, “Buranın en güzel şekilde bakımını yapmaya çalışıyoruz. çoğunlukla mevsimlik çiçekleri yeniliyoruz. Ama bazı vatandaşlarımız bu mevsimlik çiçekleri emrindeki ancak beğenip, alıyor. Bunları aralıksız yeniliyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız, bu konuda azıcık daha hassasiyet göstermeleri. Çiçekleri alanları gördüklerinde uyarıda bulunmaları. Antalya ’mızın vitrininin güzel olmasını bekliyoruz. Aralıksız bir personelimiz artık burada görevli olacak” dedi.

‘SÖKEBİLİR MİYİM DİYE SORUYORLAR ’

Ayrıca çiçeklerin çalınmasını hem de çerçeve ve etrafındaki peyzaj alanının bakımı için alanda aralıksız görevlendirilen personel ise bazılarının çiçekleri söküp götürdüklerinden şikayet ederek, “Artık burada aralıksız kalıyorum ayrıca de alanın bakımını yapıyorum. ‘Ben sökebilir miyim, götürebilir miyim ’ diye soranlar da oluyor. Saksısıyla veya toprağıyla söküp götürüyorlar. Doğrusu götürmemeleri daha uygun” diye konuştu. (DHA)

Çalınan çiçeklerin başına nöbetçi personel, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum