Çaldığı araca sahte plaka taktı, film sahnelerini aratmayan kovalamacayla yakalandı

Çaldığı araca sahte plaka taktı, film sahnelerini aratmayan kovalamacayla yakalandı, Durum, Yavuz Sultan Selim Mahallesi Acem Bulvarı'nda yaşandı.

Çaldığı araca sahte plaka taktı, film sahnelerini aratmayan kovalamacayla yakalandı
Editör: 15Haber
16 Kasım 2021 - 00:55
Çaldığı araca sahte plaka taktı, film sahnelerini aratmayan kovalamacayla yakalandı,

Durum, Yavuz Sultan Selim Mahallesi Acem Bulvarı'nda yaşandı. Edinilen bilgiye takriben, bulvar üzerinde radar uygulaması yapan İl Güvenlik Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri, 68 AFFETME 205 plakalı Renault marka otomobilin radara girdiğini saptama etti. Radar ekibi takriben 1 kilometre uzaklıkta yer alan diğer ekiplere aracın plakasını ve aştığı hız sınırını bildirirken, plaka üzerinde sorgulama yapan ekipler aracın plakasının sahte olduğunu belirledi. Bu sırada uygulama noktasına gelen araca trafik ekipleri dur ihtarında bulundu. Polisin dur ihtarına uymayan sürücü, hızla başvuru noktasından geçerek kaçmaya başladı.

Polis ekipleri anında araca binerek sürücünün peşine düştü. Bu sırada trafik ekipleri telsiz yoluyla durumu İl Güvenlik Müdürlüğü Haber Merkezine bildirdi. Haber merkezinin öteki ekiplere anonsuyla Aksaray Emniyeti teyakkuza geçti. Ekipler aracın kaçtığı istikamet ve bölgeyi kuşatma altına alırken, yaşanan kovalamaca polis telsiz anonslarına da yansıdı. Takriben yarım saat süren kovalamacada sürücü bir diğer araca da çarptı. Kaçamayacağını anlayan sürücü Yavuz Sultan Selim Mahallesi 5201. Sokak'ta manâsız bir arazide araçtan inerek yayalara ait olarak kaçmaya başladı. Polis ekipleri sürücüyü kaçarken kıskıvrak yakaladı. Yere yatırılarak etkisiz ışık halkası getirilen kişi, gözaltına alınarak polis aracına bindirildi.

Polisin yaptığı araştırmada kaçan Muhammet A'nın (25) ehliyetinin olmadığı ve reel plakası 40 DZ 221 olan aracı 2020 yılında Kırşehir'den çaldığı tespit edildi. Zanlıya ehliyetsiz vasıta kullanmaktan 2 bin 698 TL, sahte plaka kullanmaktan 6 bin 687 TL ve zıt yönde vasıta kullanarak trafiği tehlikeye sokmaktan bin 339 TL elde etmek üzere toplam 9 bin 724 TL canice işlemi uygulandı. Arkasından Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sıhhat kontrolünden geçirilen zanlı, sorgulanmak üzere İl Güvenlik Müdürlüğüne götürüldü.
Olayla ilgili soruşturma açıldı.

Yasin Can - Yavuz Akkan

Çaldığı araca sahte plaka taktı, film sahnelerini aratmayan kovalamacayla yakalandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum