Çağrı merkezi kurup 20 milyon vurgun yaptılar, lüks otellerde yakalandılar

Çağrı merkezi kurup 20 milyon vurgun yaptılar, lüks otellerde yakalandılar, Gündem Haberleri.

Çağrı merkezi kurup 20 milyon vurgun yaptılar, lüks otellerde yakalandılar
Editör: 15Haber
24 Haziran 2022 - 11:32
Çağrı merkezi kurup 20 milyon vurgun yaptılar, lüks otellerde yakalandılar, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Işlem, İstanbul Siber Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Polis ekipleri, banka hesaplarının boşaltıldığını belirten mağdur şikayetleri üzerine çalışma başlattı. Emniyette bilgi veren mağdurlar, kendilerini bankadan arayan görevlilerin hesap ve parola bilgilerini istediklerini anlattı.

20 MİLYON LİRA

Siber polisi ifadeler üzerine çalışma başlattı. Araştırmalarda, aynı şekilde mağdur edilen çok ad olduğu anlaşıldı. Arayan şüphelilerin banka müşterilerine ait bazı bilgileri evvelden saptama ettiği öğrenilirken, dolandırıcılık eylemininin ardındaki, kapsamlı bir suç örgütünün olduğu ortaya çıktı. Araştırmalarda şüphelilerin 20 milyon liralık hileli kazanç elde ettiği belirlendi.

33 ŞÜPHELİ

Elde edilen bilgilerin peşinde çalışmalar yoğunlaştırıldı. Araştırmalarda  şüphelilerin kurdukları çağrı merkezleri üzerinden arama yaptıkları belirlendi. Siber polisi şüphelileri tek tek tespit etti. Çalışmaların peşinde dün suç örgütüne karşın işlem düzenlendi. İstanbul, Ankara, Aydın ve Bursa ’da düzenlenen baskında 33 şüpheli yakalandı. Aramalarda ise 2 tabanca, bir tedarik para ele geçirildi. Hem şüphelilerin kripto para işlemi yaptığı diğer taraftan soğuk cüzdan bulunduğu öğrenildi.

LÜKS YAŞAM

Gözaltına alınan şüphelilerin çoğunun 18-25 yaş aralarında olduğu belirtildi. Şebeke üyelerinin, yakalanmamak için dolandırdıkları paraları tanıdıkları bir takım isimlerin hesaplarına aktardıkları öğrenildi. Dikkat çekmemek için başkaları namına lüks araçlar kiralayan şüphelilerin Kuşadası ’nda tatil yaptıkları da belirtildi. Şüphelilerin paraları lüks mekanlarda yedikleri öne sürüldü. Para transferleri ve örgüt üyelerinin ücret ödemelerini kripto paralar üzerinden yapan şüphelilerin bazılarının otel odalarında gözaltına alındığı öğrenildi.

Çağrı merkezi kurup 20 milyon vurgun yaptılar, lüks otellerde yakalandılar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Çağrı merkezi kurup 20 milyon vurgun yaptılar, lüks otellerde yakalandılar haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum