Büyükşehir Oyuncak Kütüphanesi Açılışa Hazırlanıyor , MUĞLA haberleri

Son Dakika MUĞLA haberleri: Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Oyuncak Kütüphanesi projesi ile çocuklara uzman eğitmenlerle oyun terapisi eğitimleri verilecek. Ayrıca kütüphane ile çocukların her oyuncağa erişebilmeleri, birlikte oyun oynama ve ailelerin oyuncak bağışı yapabilmeleri planlanıyor.

Büyükşehir Oyuncak Kütüphanesi Açılışa Hazırlanıyor
, MUĞLA haberleri
Editör: Derya Demir
26 Ocak 2023 - 01:34 - Güncelleme: 26 Ocak 2023 - 05:39
Büyükşehir Oyuncak Kütüphanesi Açılışa Hazırlanıyor , MUĞLA haberleri, MUĞLA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Oyuncak Kütüphanesi projesi ile çocuklara uzman eğitmenlerle oyun terapisi eğitimleri verilecek. Ayrıca kütüphane ile çocukların her oyuncağa erişebilmeleri, birlikte oyun oynama ve ailelerin oyuncak bağışı yapabilmeleri planlanıyor.
Yerel yönetimlerde ilk olan Oyuncak Kütüphanesi Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi içerisinde hayata geçirildi ve kısa süre içerisinde açılışı yapılması planlanıyor.
Çocukların psikolojik, sosyal ve diğer alanlarda gelişimlerine katkıda bulunmak, her çocuğun her oyuncağa erişimini sağlamak, engelli bireyler içinse benlik saygısı, baş etme becerileri kazandırmaya yönelik bir organizasyon olan Oyuncak Kütüphanesi Projesi yerel yönetimlerde ilk defa Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor.
Vatandaşlar oyuncak kütüphanesine bağış yapabilecek
Oyuncak kütüphanesi projesi ile ilk başta çocukların fırsat eşitliği yakalaması, tüm çocukların erişemediği oyuncaklara rahatlıkla erişebilmesi, kütüphane sorumluluğu alabilmesi amaçlanırken çocukların grup halinde gelerek çeşitli faaliyet, etkinliklere ve eğitimlere katılabilmesi planlanıyor. Oyuncak Kütüphanesi’nde ayrıca çocuklara yönelik bireysel görüşmelerin yapılacağı oyun terapisi eğitimi sunulacak. Kütüphaneye ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın çocuklarının da eşit bir şekilde oyuncağa ulaşabilmesi amacı ile bağış kabul ve dağıtım alanı oluşturulacak. Oyuncak bağışı yapmak isteyen vatandaşlarımızın 444 48 01 Çağrı Merkezi’ni araması yeterli olacak.
Büyükşehir Oyuncak Kütüphanesi Açılışa Hazırlanıyor
Büyükşehir Oyuncak Kütüphanesi Açılışa Hazırlanıyor
Büyükşehir Oyuncak Kütüphanesi Açılışa Hazırlanıyor

Detaylı bir şekilde, Büyükşehir Oyuncak Kütüphanesi Açılışa Hazırlanıyor , MUĞLA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. MUĞLA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum