Büyükçekmece'de pişkin hırsızlar kamerada

Büyükçekmece'de pişkin hırsızlar kamerada, Gündem Haberleri.

Büyükçekmece'de pişkin hırsızlar kamerada
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 10:52
Büyükçekmece'de pişkin hırsızlar kamerada, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Durum, Pazar günü sabahleyin saatlerinde Büyükçekmece Ekinoba Mahallesi'nde gerçekleşti. Edinilen bilgiye takriben, bir sitenin önünde park halindeki araca yaklaşarak hırsızlık yapmaya çalışan şüpheli iki kişi, otomobilin sol ön camını kırdı ve hayalet gösterge paneli dahil bütün elektrik aksamlarını sökerek çaldı. O sırada sokak üzerinde seyir halindeki insanlar otobüsü şoförü hırsızları ayrım ederek durdu. Şüphelilerden biri, sürücüyü korkutma etmek için elini beline atarak silahı varmış gibi yaptı. Çaldıkları aletleri de araçlarına atarak kaçan hırsızlar olay yerinden uzaklaştı. Olaydan iki gün sonra bölgede benzer bir hırsızlığın yapıldığı öğrenildi. Site sakinleri polis ekiplerine konu ile ilgili şikayetçi olurken emniyet güçlerinin şüphelileri arama çalışmaları ise devam ediyor. Yaşanan hırsızlık anları sitenin emniyet kamerasına saniye saniye yansıdı.

Konu ile ilgili konuşan site yönetimi görevlisi Betül Neşeli, “Hırsızlık, Pazar sabahı yaşandı. Önce bir aracımıza girdiler. İki gün sonra da başka bir aracımıza girdiler. Site yönetimi olarak biz bundan dolayı çok tedirginiz. Bu olayların yaşanmasını istemiyoruz. Aracın tüm elektrik aksamlarını olduğu gibi söküp götürmüşler. Pazar günü olan olayda yol üzerinde giden bir millet otobüsünün şoförü bu duruma şahit oluyor. Gördüğü lahza müdahale etmeye çalışıyor ama kendisini bellerinde silahları varmış gibi korkutuyorlar. İki gün daha sonra da zannediyorum aynı şahıslar yeniden geliyor ve benzer muhitte soygun girişiminde bulunuyorlar. Konu ile ilgili polise davacı olundu” dedi.

Hırsızların o anları güvenlik kamerasında

Yaşanan hırsızlık anları sitenin emniyet kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde kendilerini ayrım ederek müdahale etmek için duran halk otobüsü ve şüphelilerin hırsızlık yaptıkları araçtan çıkarak kendi arabalarına gittiği, şahıslardan birinin ise şoförü korkutma etmek için silahı varmış gibi elini beline attığı ardından ise hırsızların otomobillerine binerek durum yerinden kaçtığı görülüyor.

Murat Delice - Mert Şimşek

Büyükçekmece'de pişkin hırsızlar kamerada, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum