evde masajmasaj istanbul

Büyükada İskelesi 'ndeki kına gecesi AKP 'li yöneticinin kızı için yapılmış, Gündem Haberleri

Büyükada İskelesi ’ndeki kına gecesi AKP ’li yöneticinin kızı için yapılmış, AKP ’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın oğlu Bilal Erdoğan ’ın yöneticisi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı ’nın (TÜGVA) İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nden (İBB) kiraladığ

Büyükada İskelesi 'ndeki kına gecesi AKP 'li yöneticinin kızı için yapılmış, Gündem Haberleri
Editör: 15Haber
11 Ekim 2021 - 19:00
Büyükada İskelesi ’ndeki kına gecesi AKP ’li yöneticinin kızı için yapılmış,
AKP ’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın oğlu Bilal Erdoğan ’ın yöneticisi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı ’nın (TÜGVA) İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nden (İBB) kiraladığı ve mahkeme kararına rağmen polisin kalkan olmasıyla tahliye etmediği Büyükada İskelesi ’ndeki kına gecesinin, AKP Adalar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şahan ’ın kızı için yapıldığı ortaya çıktı.

Sözcü ’den Açlık Güvemli ’nin haberine kadar, kavga yaratan kına gecesi 12 Ağustos 2021 günü düzenlendi. Haberde görüşlerine başvurulan AKP ’li Mustafa Şahan, “Adam mı öldürdük, terör saldırısı mı yaptık? Ne yaptık orada yani? Kızımın fotoğraflarını izinsiz kullandınız. Oraya bir kuruş para dahi vermedik. TÜGVA'dan önce de bu işler orada yapılıyordu, TÜGVA'dan daha sonra da 2-3 kez yapıldı. Bir kuruş para alınmadan yapıldı. Bütün Adalılar bunu biliyor” diyerek kendini savundu.


Şahan bu olayın Adalar'daki akülü araçların kaldırılacağı sırada çıktığını, ‘bilinçli olarak CHP'nin gündem değiştirmek için bu terhis krizini yarattığını ’ da savundu. Şahan “Kızımı yuvarlak içine almış işaretlemişsiniz. Bu yüzden her gün birilerinden tehdit alıyorum. Arkamızdan söz ediyorlar. ‘Siz kimsiniz orada bunu yapıyorsunuz, ne bayağılık insanlarsınız' diye tehdit ediliyoruz” ifadelerini kullandı.

“ŞİRKET, KIZIMA HEDİYE OLSUN DİYE ÜCRET ALMADI”

Şahan “Kına gecesi organizasyonunu yapan şirket, kızımın çocukluk arkadaşı. Kızıma armağan olsun diye gelip yaptı o da vergi almadı” dedi.

Yapılan haberlerin yalan olduğunu savunan Şahan “Fotoğraf gerçek lakin altında yazılanların tümü yalan. Orada CHP'lisi de HDP'lisi de MHP'lisi geldi sünnet, nikah, kına yaptı. Tümü ücretsizdi. Adalar'da düğün salonu, kültür merkezi değil. Adalar'da düğün yapacak yer yok. Keyfimizden mi orada yaptık? Buradan karşıya Adalıları nasıl taşıyacağım? Belediye tesis yapsın” diye konuştu.

Şahan, kına gecesini orada hazırlamak için TÜGVA'dan izin olmak için ‘20 gün uğraştığını ’ da söyledi.

“TÜGVA GELDİĞİNDEN BERİ AKP ’NİN ÜSSÜ GİBİ”

İskelenin üst katında 22 Ağustos 2021 günü de Adalar Belediyesi'nin engelli personeli Saim Şelik ile Semra Kalender'in düğünü gerçekleştirildi.

Düğüne CHP'li ilçe yöneticilerinin katıldığı ve organizasyonun CHP tarafından yapıldığı iddiası ortaya atıldı. Düğünde fotoğrafları çıkan CHP Adalar İlçe Başkanı Ercan Akpolat, “Düğünü olan Saim Şelik, her Ada vatandaşını ağırlama ettiği gibi bizi de ağırlama etti. Gittim, takı taktım ve çıktım. Düğün konusunda arkadaşımıza AKP'li meclis üyesi muavin olmuş. Bir komşunuz sizi misafir etme ettiğinde gidersiniz, koşul bundan ibaret. TÜGVA geldiğinden beri orası AKP üssü gibi kullanılıyor. Bizim oraya girmemiz, kullanmamız laf konusu bile olamaz. Adalılar evlendiğinde kınası olduğunda gidiyoruz. AKP'lilerin kontrolünde orası. Ben TÜGVA'yı orada hiç görmedim” dedi.

Akpolat, iskelenin üstteki katında son 2-3 haftadır İBB'nin çalışmalarına başladığını anlatarak “İBB tabelaları asıldı. Badana boya yapılacaktı, 29 Ekim'e hazırlanıyordu. O gün 2 TÜGVA'lı genç polisle gelip girdi. İşgal varmış gibi bir hava yarattılar fakat polisle gelip onlar girdi” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

TÜGVA kadar 2018 yılında aylık 2 bin 500 TL'ye kiralanan Büyükada İskelesi'nin üst katı mahkeme kararıyla İBB'ye geçmiş, ama terhis işlemleri için binaya gelen İBB ekipleri polisler kadar engellenmişti.

İskelenin üstteki katının vakfın amaçlarının dıştan kullanıldığı kına, düğün gibi organizasyonlar yapıldığı ortaya çıkmıştı. TÜGVA bunu reddetmiş, “Bunlar habersizce kapı kilidimizi değiştirip eşyalarımızı gasp eden kumpasçıların düzenlediği oyundur. Laf konusu organizasyonlar ile vakfımızın hiçbir alakası olmadığı gibi herhangi bir firmayla ticari bir anlaşma da söz konusu değildir. Organizasyonlardan biri TÜGVA ’nın kira anlaşma tarihi olan 2018 ’den önce 2016 ’da yapılmıştır. İkinci organizasyon hakkında nasıl ve ne süre gerçekleştiğine dair hiçbir bilgimiz olmadığı gibi ilgimiz de yoktur. İlçe Temsilciliğimizi kimseye kiralamadık, kiralamayız” açıklaması yapmıştı. Büyükada İskelesi ’ndeki kına gecesi AKP ’li yöneticinin kızı için yapılmış, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum