Bursa'daki göçükte Gölcük depremini andıran görüntüler...'Kimse var mı'

Bursa'daki göçükte Gölcük depremini andıran görüntüler...'Kimse var mı', Gündem Haberleri.

Bursa'daki göçükte Gölcük depremini andıran görüntüler...'Kimse var mı'
Editör: 15Haber
11 Mayıs 2022 - 16:30
Bursa'daki göçükte Gölcük depremini andıran görüntüler...'Kimse var mı', Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Göçükten saniyeler önce mağazada alışveriş yapan bir grup kadının ilgi çekici aşağıda kalmaktan saniyelerle kurtulduğu görüldü. Göçüğün tozu dumana karışırken görevlilerin mağazada "Kimse var mı" diye bağırması 1999 Gölcük Depremi'ni hatırlattı.

Edinilen bilgiye takriben, Torunlar A.Ş.'ye ait Başarı Plaza'nın güney kısmındaki ünlü giyim mağazasında yaşanan tavan çökmesi neticesi alışveriş merkezini bir anda toz bulutu kapladı. O sırada mağazada ve alışveriş merkezi içerisinde bulunan vatandaşlar panik içerisinde kendilerini mağaza dışına attı.

İhbar üstüne olay yerine çok sayıda polis, 112, AFAD ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı itfaiye ekibi sevkedildi. Olayla ilgili tanımlama yapan Bursa Valisi Yakup Canbolat ilgi çekici altında kimsenin kalmadığını olayda ölen yada yaralanan vatandaşın bulunmadığını duyurdu.

Saniye farkıyla kurtulmuşlar

Galibiyet Plaza'nın 2. katında bulunan mağazanın güvenlik kamera görüntülerinden mağazada alışveriş yapan bir grup kadının çöküntü olayından saniyeler önce mağazayı terk ettikleri görüldü. Kadınların güvenli kısma geçmelerinden saniyeler sonda tavanda bastırma yaşandı. Yaşanan göçüğün artından toz bulutu kaplanan AVM'de yaşananlar görevlilerin kimse varmı diyerek enkaz altına seslendiği anlar hafızalara bir kez daha Gölcük depremini getirdi.

öte taraftan Torunlar AŞ. göre Tarihi Hanlar ve Çarşı Bölgesi'nde Boyner mağazasının yıkımı gerçekleştiriliyor. Boyner mağazası da Başarı Plaza alışveriş merkezinin bir parçası olarak biliniyor

Bursa'daki göçükte Gölcük depremini andıran görüntüler...'Kimse var mı', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum