Bursa'da sinekle kesintisiz mücadele

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında halk sağlığını tehdit eden en önemli etkenlerden biri olan sivrisinek ve karasineklerle mücadele çalışmalarına 67 dere ve dere yatağında devam ediyor. Nilüfer ilçesine bağlı Yüzüncü Yıl ve 29 Ekim mahalleleri ile yakından bağlantılı olan Ayvalidere'de ilaçlama çalışmaları büyük bir titizlikle yapılmaktadır.

Bursa'da sinekle kesintisiz mücadele
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 12:29
Bursa’da sinekle kesintisiz mücadele, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Bursa Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında halk sağlığını tehdit eden en önemli etkenlerden biri olan sivrisinek ve karasineklerle mücadele çalışmalarına 67 dere ve dere yatağında devam ediyor. Nilüfer ilçesine bağlı Yüzüncüyıl ve 29 Ekim mahalleleri ile yakından bağlantılı olan Ayvalidere'de ilaçlama çalışmaları büyük bir titizlikle yapılmaktadır.
17 ilçede kesintisiz mücadele
Bursa'da temiz hava, temiz su ve temiz toprak ilkesiyle gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakmak için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen faktörlerle mücadelesini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, özellikle yaz aylarında '17 ilçede' önemli bir halk sağlığı sorunu olarak ortaya çıkan sineklerle mücadele çalışmalarını Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veterinerlik Müdürlüğü gözetim ve denetiminde tarım ve hayvancılıkla yürütüyor. peyzaj A.Ş. Böylece; Sıtma, Kırım-Kongo kanamalı ateşi, Batı Nil virüsü ve Zika virüsü gibi salgınlara neden olabilen hastalıklara karşı da koruyucu önlemler alınmaktadır.
Kişiye özel araçlarla müdahale
Büyükşehir Belediyesi, Bursa genelinde 78 araç, 235 ekipman ve 231 personel ile dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Mart ayından bu yana 47.475 sivrisinek ve 105.541 karasinek 18 günlük periyotlarla düzenli olarak izlendi ve ilaçlandı. Ayrıca “chironomid ve sivrisinek larva kontrolü” için özel yapım 4x4 araçlarla 67 dere ve dere yatağı alanında biyolojik mücadele yapılmaktadır.
saha ekipleri
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Nilüfer Çayı'nın kollarından biri olan ve Nilüfer ilçesine bağlı Yüzüncü Yıl ve 29 Ekim mahalleleriyle yakından ilişkili Ayvalidere'de de sivrisinek ve karasinek kontrol çalışmaları yürütüyor. Dere ve çevresinde özel araçlarla ilaçlama yapan ekipler, karasinek kontrolü kapsamında dere çevresindeki sivrisinek üreme kaynakları ve çöp kutularına titizlikle ilaçlıyor. Yaz boyunca ilçe genelinde sulama çalışmaları devam edecek.
Bursa’da sinekle kesintisiz mücadele
Bursa’da sinekle kesintisiz mücadele
Bursa’da sinekle kesintisiz mücadele
Bursa’da sinekle kesintisiz mücadele
Bursa’da sinekle kesintisiz mücadele

Detaylı bir şekilde, Bursa’da sinekle kesintisiz mücadele başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum