Bursa'da 245 ruhsatsız silah ele geçirildi, 4 gözaltı

Bursa'da 245 ruhsatsız silah ele geçirildi, 4 gözaltı, Gündem Haberleri.

Bursa'da 245 ruhsatsız silah ele geçirildi, 4 gözaltı
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 15:34
Bursa'da 245 ruhsatsız silah ele geçirildi, 4 gözaltı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Bursa İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü ekipleri, merkez Osmangazi ilçesinde 4 kişinin kurusıkı tabancaları dönüştürerek tabanca ticareti yaptığını belirledi.

Özenle çalışan ekipler, takriben 1 yıl süren teknik ve fiziksel takibin ardından harekete geçti. Ekipler ruhsatlı 3 katlı av bayisine baskın yaptı, burada yer alan K.Y. (49), B.T. (43), M.O. (33) ile M.U. (30) gözaltına alındı.

Av bayisi olarak ruhsatı yer alan binanın birincil katının bayi, 2nci katının ambar, 3üncü katının da atölye olarak kullanıldığı saptandı. Yapılan aramada toplam değeri yaklaşık 1 milyon lira olan 1 MP5 otomatik silah, 77 ruhsatsız tabanca, 130 kurusıkı silah, 37 ruhsatsız tüfek, 1360 adet değişik çaplarda fişek, 50 silah gövdesi, 44 sürgü üstteki kapağı, 61 namlu, 20 şarjör, 2 spiral aleti, 1 mengene, 1 matkap ve 1 namlu ölçüm aleti ele geçirildi.

MOTOKURYE İLE SİLAH DAĞITMIŞLAR

Şüphelilerin emniyette yapılan sorgularında suçlarını itiraf ettikleri, K.Y. ve B.T. ’nin imalat yaptıkları, M.U. ve M.O. ’nun da motorlu kurye olarak silahların dağıtımını yaptıkları belirlendi.

Yapılan operasyonun Bursa ’da bugüne değin yapılan en büyük kaçak tabanca operasyonu olduğu belirtilirken, ele geçirilen silahlar, geçmişte suça karışmış olabileceği gerekçesiyle balistik incelemesi yapılmak üzere Kriminal Bölge Müdürlüğü ’ne gönderildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor. (DHA)

Bursa'da 245 ruhsatsız silah ele geçirildi, 4 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Bursa'da 245 ruhsatsız silah ele geçirildi, 4 gözaltı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum