Bursa 180 liraya gelen öğrenci evine 540 liraya dönüyor

Bursa 180 liraya gelen öğrenci evine 540 liraya dönüyor, Gündem Haberleri.

Bursa 180 liraya gelen öğrenci evine 540 liraya dönüyor
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 16:20
Bursa 180 liraya gelen öğrenci evine 540 liraya dönüyor, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

CHP ’liler Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali ’nde şehirlerarası yolcu biletlerinin yüksekliğiyle ilgili şikayetleri dinledi.

“OTOBÜS FİRMALARINI DA BEZDİRDİ”

Beraberindeki Osmangazi İlçe Başkanı Metin Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Şahin Sevinç ve il yöneticileriyle Bursa Şehirler ve Milletlerarası Otobüs Firma Yetkilileri Derneği Başkanı İsa Tacar ’ı ziyaret eden Karaca, girdi maliyetlerinin yolcuyu da otobüs firmalarını da bezdirdiğini söyledi.

“İLK KERE BUKADAR ŞİKÂYETLERİN OLDUĞU BİR DÖNEM YAŞIYORUZ”

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali ’nde yolcu biletlerinin yüksekliğiyle ilgili şikayetleri değerlendiren Karaca, “Daha önceki yıllarda karşılaşmadığımız, başta bu dek yüksek sesle şikayetlerin olduğu bir dönemden geçiyoruz. Ülke tarihinde görülmedik bir işkence yaşanıyor bu ülkede ve hepsinin iki taraflı noktası şudur, bu gaddarlık en kısa sürede yaşanacak değişimle son bulacak” dedi.

“BURSA ’YA 6 AY ÖNCE 180 LİRAYA GELMİŞ, 540 LİRAYA GERİ DÖNÜYOR”

Karaca, şehirlerarası otobüs terminalindeki izlenimlerini şu sözleri ile aktardı;

“Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali ’ndeyiz. Son günlerde yüksek sesle şikayetler geliyor. Yolcuların fiyatlardan, otobüs firmalarının akaryakıt fiyatlarından mustarip oldukları Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali ’ni bayram öncesinde ziyaret ettik.

Bize refakat eden işyeri sahipleriyle, yolcularla ve işletmecilerle görüştük. Burada garip hikayelere rastladık. Bir her birine şu, bir öğrenci eylül ortalarında Erzurum ’dan 180 liraya Bursa ’ya geliyor. Ara tatilde ekonomik durumu el vermediği için memleketine gidemiyor.

Şu an okul tatil oluyor, bilet almaya geldi, 540 lira yani tam üç katı. Ast tarafa gittiğimizde aynı bir tablo görüyoruz. Batman ’a otobüs bileti olmak için birkaç firma gezen öğrenciyi işyeri sahibi çağırıyor, diyor fakat ‘700 lira fakat sana 650 lira ’ en son bakıyor ve diyor oysa ‘dayanamadım öğrenciye 50 lira da harçlık verdim, çünkü son parasını verip otobüs bileti alıyor çocuk.”

“YEVMİYEYLE ÇALIŞAN GEZGIN, MEMLEKETİNE ZİYARETE GİDEMİYOR”

Birçok firmanın milyonlarca liraya aldıkları otobüsleri hasar etmemek için çalıştırdığına uyarı çeken Karaca,

“Yolcular gidemiyorlar, yevmiyeyle çalışan bir yolcu Muş ’a gitmek istiyor eşiyle ama ailesini ziyarete gidemiyor. Daha önceki yıllarda karşılaşmadığımız, başta bu kadar yüksek sesle şikayetlerin olduğu bir dönemden geçiyoruz.

Ülke tarihinde görülmedik bir cefa yaşanıyor bu ülkede ve hepsinin müşterek noktası şudur, bu gaddarlık en kısa sürede yaşanacak değişimle son bulacak” şeklinde konuştu.

“ADAMAKILLI ZARARINA ÇALIŞIYORUZ”

Bursa Şehirler ve Milletlerarası Otobüs Firma Yetkilileri Derneği Başkanı İsa Tacar ise Bursa-Van arası mesafenin bin 650 kilometre olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Kestiğimiz bilet fiyatları 250-300 lira arasındaydı. Şu Anda fiyatları 750 yaptık lakin o da kurtarmıyor, neticede bin 200 litre mazot yakıyor. Gidiş-geliş de bütün 40 bin lira bizim giderimiz var sıradan. Bu otomobil Hakkari ’ye, Yüksekova ’ya gidiyor, 2 binin üzerinde kilometre yapıyor, bin 500 litre akaryakıt yakıyor. Bunun giderleriyle tüm masrafı 50 bin lira demektir.

Şimdi bayram üzeri, okullar tatil oldu, pandemiden çıktık zaten daha yeni yeni ahali kendi memleketlerine gidiyorlar. Bayramdan sonradan işler duracak, arabalar boş gidecek. Bütün Türkiye genelindeki her bir dışarı giden-gelen aracın 25-30 bin içeri gireceğini söylüyorlar.

Fazla köprüler, pozitif otobanlar, ikramlar, sürücü, tezgâhtar gibi sigortayla çalışanlarla beraber külliyen şu an zararla çalışıyoruz. Kontak kapatırsak Türkiye felç olur. Biz buna müsaade etmiyoruz. Bu fiyatlara dur demeleri lazım.”

Bursa 180 liraya gelen öğrenci evine 540 liraya dönüyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Bursa 180 liraya gelen öğrenci evine 540 liraya dönüyor haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum